Paraolimpiada w Tokio. Kolejny medal dla Polaków! Adrian Castro ze srebrem w szermierce

Adrian Castro zdobył drugi medal na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Polak zdobył srebrny krążek w turnieju szablistów grupy B.
"Gratulacje dla Adriana Castro, wicemistrza paraolimpijskiego w szermierce na wózkach, stypendysty programu PFN Team 100" - przekazał na Twitterze. Przypomnijmy, że wcześniej Gliński pogratulował również brązowym medalistom w kolarstwie.
Gratulacje dla Adriana Castro - wicemistrza paraolimpijskiego w szermierce na wózkach 🥈👏 stypendysty programu @PFNteam100 @Fundacja_PFN ! #Paralympics
— Piotr Gliński (@PiotrGlinski) August 25, 2021
Paraolimpiada w Tokio będzie trwać do 5 września. Wystąpi 89 reprezentantów Polski.

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 25.08.2021 17:21
Źródło: Twitter / RMF FM
Komentarze
Wojsko USA: Rozpoczęliśmy kolejną serię uderzeń na Iran
14.07.2026 22:58

Komentarzy: 0
Amerykańskie siły rozpoczęły we wtorek kolejną serię uderzeń na Iran i przygotowują się do wznowienia blokady irańskich portów - poinformowało Dowództwo Centralne USA (CENTCOM).
Czytaj więcej
Szef MON: Powołujemy Komponent Obrony Pogranicza. W środę wyznaczę dowódców
14.07.2026 22:25

Komentarzy: 0
Wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował we wtorek o powołaniu Komponentu Obrony Pogranicza, który ma być kolejnym etapem wzmacniania wschodniej granicy Polski. Jak zapowiedział, w środę przedstawi szczegóły dotyczące nowej struktury oraz wyznaczy jej dowódców.
Czytaj więcej
Grupy dżihadystyczne wykorzystują sztuczną inteligencję do aktów terroru
14.07.2026 22:01

Komentarzy: 0
Raport opublikowany przez Uniwersytet Cambridge zawiera szczegółowe wywiady z dziesiątkami byłych członków nigeryjskiej organizacji Boko Haram, w których wyjaśniono, w jaki sposób dżihadystyczna grupa wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby zwiększyć swoją zdolność do przeprowadzania ataków terrorystycznych od 2023 r. Cytowani przez francuski portal France24 eksperci twierdzą, że jest mało prawdopodobne, aby byli jedyni.
Czytaj więcej
Prokurator Generalny skierował do PE wniosek o zgodę na zatrzymanie Grzegorza Brauna
14.07.2026 20:57

Komentarzy: 0
Prokurator Generalny Waldemar Żurek przekazał dziś Przewodniczącej Parlamentu Europejskiego Robercie Metsoli wniosek o wyrażenie zgody na zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie europosła Grzegorza Brauna.
Czytaj więcej
Interwencja służb w TK. Veritas et Ius: Symbol degradacji urzędu prokuratora
14.07.2026 20:32

Komentarzy: 0
Prokurator Andrzej Piaseczny wraz z policjantami wkroczył we wtorek do Trybunału Konstytucyjnego na wniosek osób wybranych przez Sejm do Trybunału Konstytucyjnego, które nie złożyły ślubowania przed Prezydentem RP i które uważają się za sędziów TK.
Czytaj więcej