Nowy sondaż partyjny: Spadki największych partii. Tak chcą głosować Polacy

- Koalicja Obywatelska utrzymuje prowadzenie w sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej” z wynikiem 32 proc.
- Na drugim miejscu jest Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 23,2 proc.
- Konfederacja Wolność i Niepodległość zajmuje trzecie miejsce (12 proc.).
- Zyskują mniejsze ugrupowania: Nowa Lewica i Konfederacja Korony Polskiej Grzegorza Brauna.
KO na czele z lekkim spadkiem
Z badania przeprowadzonego na zlecenie dziennika „Rzeczpospolita” wynika, że Koalicja Obywatelska może liczyć na 32 proc. poparcia. To wynik o 0,4 punktu procentowego niższy niż w poprzednim pomiarze tej pracowni.
Drugie miejsce zajmuje Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 23,2 proc. W porównaniu do wcześniejszego badania partia straciła 1,3 pkt proc.
Konfederacja również ze spadkiem
Na trzeciej pozycji znajduje się Konfederacja Wolność i Niepodległość z poparciem wynoszącym 12 proc. Ugrupowanie także notuje spadek – o 1,4 pkt proc. względem poprzedniego sondażu.
Zyskują Lewica i Korona Brauna
Na tle spadków największych ugrupowań wyróżniają się partie, które poprawiły swoje wyniki:
- Nowa Lewica – 8,7 proc. (wzrost o 1 pkt proc.)
- Konfederacja Korony Polskiej Grzegorza Brauna – 7,9 proc. (wzrost o 0,4 pkt proc.).
Te partie lądują poza Sejmem
Z sondażu wynika, że kilka ugrupowań nie przekroczyłoby progu wyborczego. Są to:
- Polskie Stronnictwo Ludowe – 4,4 proc.
- Partia Razem – 4 proc.
- Polska 2050 – 0,5 proc.
7 proc. respondentów wskazało że nie wie, na kogo odda swój głos.
Komentarze
Zełenski straci polski order? Większość Polaków za odebraniem
Prawo i Sprawiedliwość goni Koalicję Obywatelską [NOWY SONDAŻ]

Nowy sondaż w Niemczech. Katastrofalna ocena stanu niemieckiej gospodarki

Polacy ocenili Martę Nawrocką. Pozytywne opinie wyraźnie dominują [SONDAŻ]









