Szukaj
Konto

Nieoficjalnie. Dron uderzył w budynek FSB

03.09.2023 21:26
Pilne!
Źródło: grafika własna
Komentarzy: 0
W mieście Kurczatow na zachodzie Rosji, leżącym w pobliżu Kurskiej Elektrowni Atomowej, doszło do ataku drona i pożaru w budynku niemieszkalnym - podała w niedzielę agencja Reutera. Według ukraińskiego portalu Babel dron uderzył w budynek Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).

Władze obwodu kurskiego ogłosiły, że atak - o który oskarżyły Ukrainę - nie spowodował ofiar - relacjonuje Reuters. Nie wyjaśniły, gdzie dokładnie wybuchł pożar. Portal Babel, powołując się na źródła w ukraińskim wywiadzie wojskowym (HUR), podał, że chodzi o budynek należący do FSB.

Kolejny incydent

To kolejny podobny incydent w Kurczatowie w ostatnich dniach. 1 września br. władze obwodu kurskiego również poinformowały o ataku dronów. Wówczas podały, że ucierpiał budynek administracyjny i dom mieszkalny w Kurczatowie.

Lotnisko w Kursku zostało 27 sierpnia zaatakowane przez drony bojowe. Później kanał na Telegramie o nazwie Operatywnyj ZSU, powiązany z armią ukraińską, poinformował, że atak był dziełem służb ukraińskich i że uszkodzono w nim łącznie pięć samolotów wojskowych. (PAP)

awl/ mms/

Komentarzy: 0
Data publikacji: 03.09.2023 21:26
Źródło: PAP