Niepokojący trend w niemieckich szpitalach. Pacjentów przybywa

- Niemieckie szpitale notują więcej pacjentów z objawami związanymi z upałami.
- Najczęstsze problemy to odwodnienie, osłabienie i zaburzenia krążenia.
- Najbardziej zagrożone są osoby starsze, dzieci i osoby przewlekle chore.
- Część placówek zwiększyła zapasy płynów i elektrolitów.
Niepokojący trend w niemieckich szpitalach
W Niemczech utrzymują się bardzo wysokie temperatury, a w niektórych miejscach termometry pokazują nawet ponad 40 stopni Celsjusza. Wraz z falą gorąca rośnie liczba osób, które potrzebują pomocy medycznej. Szpitale w różnych częściach kraju informują o większej liczbie pacjentów zgłaszających objawy związane z przegrzaniem organizmu. Najczęściej są to odwodnienie, osłabienie, bóle i zawroty głowy oraz problemy z układem krążenia.
Niektóre placówki już przygotowują się na kolejne gorące dni. W Rostocku zwiększono zapasy roztworów elektrolitowych, które pomagają szybko uzupełnić płyny u pacjentów.
Więcej zgłoszeń odnotowano także w Heidelbergu oraz Frankfurcie. Lekarze podkreślają jednak, że mimo wzrostu liczby przypadków sytuacja nie wymknęła się spod kontroli. Rzecznicy części placówek zwracają uwagę, że mieszkańcy są dziś lepiej przygotowani do podobnych warunków niż kilka lat temu.
„Wydaje się, że po ostatnich latach wykształciła się pewna rutyna związana z upałami”.
Pacjentów przybywa
W klinice uniwersyteckiej w Moguncji liczba pacjentów wzrosła w ostatnich dniach do około 160–180 osób dziennie. Wcześniej przyjmowano tam zwykle od 130 do 140 osób. W Stuttgarcie dodatkowo każdego dnia wykonywane są zabiegi u osób, których stan pogorszył się wskutek wysokich temperatur.
Według lekarzy szczególną ostrożność powinny zachować osoby starsze, dzieci, osoby bezdomne oraz pacjenci cierpiący na choroby przewlekłe.
Synoptycy ostrzegają, że oprócz utrzymujących się upałów w najbliższym czasie mogą pojawić się także gwałtowne burze i niebezpieczne zjawiska pogodowe.
Komentarze
Nowa afera szpitalna. Poseł KO: „Jeszcze powinni mi podziękować”

NFZ wydał pilny komunikat
Poseł KO przyjęta bez kolejki? Tak się tłumaczy
Skandal w szpitalu w Żywcu. Poseł KO ominęła kolejkę dzięki koleżance z partii

Czy Słubice powinny dopłacać niemieckiemu przewoźnikowi? Kontrowersje wokół linii 983









