Niemiecka europoseł: Kryzys w Europie jest skutkiem kupionych niemieckich elit

- Ze względu na politykę Niemiec wobec Rosji w przeszłości mamy obecnie kryzys w Europie, który jest częściowo spowodowany kupionymi elitami niemieckiej polityki - powiedziała w rozmowie z niemieckim portalem Focus europosłanka Zielonych Viola von Cramon, która jest mocno zaangażowana w działania na rzecz Ukrainy.
Zdaniem niemieckiej europosłanki w jej kraju "nigdy do tej pory nie udało się dostrzec prawdziwych dążeń Rosji", a stało się to z powodu "kupionej części elit, która uniemożliwiła konfrontację".
"Gdybyśmy wcześniej posłuchali…"
Zieloni domagają się jednoznacznego zaangażowania Niemiec w pomoc Ukrainie. Zapytana o przekazanie czołgów Kijowowi odparła bez zawahania: - Bez wątpienia należy odpowiedzieć twierdząco.
- Niektórzy w niemieckim rządzie wciąż wydają się dość nieczuli wobec wschodnioeuropejskich partnerów. Gdybyśmy wcześniej posłuchali wschodnich Europejczyków, moglibyśmy uratować wiele istnień ludzkich na Ukrainie - dodaje Viola von Cramon.
"Z powodu błędnej polityki Niemiec wobec Rosji, mamy teraz kryzys w Europie,
— Jacek Saryusz-Wolski (@JSaryuszWolski) January 16, 2023
który jest po części skutkiem kupionych elit niemieckiej polityki":
mówi niemiecka europosłanka Zielonych @ViolavonCramon
⬇️ pic.twitter.com/jp06lB2W3J
13 kwietnia 1943 r. świat usłyszał o Katyniu. Prawda, którą próbowano ukryć
AfD chce ponownie uruchomić Nord Stream i nadal korzystać z węgla
Rosyjski statek zatrzymany u wybrzeży Szwecji. Trwa śledztwo w sprawie zrzutu odpadów

Poseł alarmuje: Ukraiński agroholding żąda od UE 690 zł bezzwrotnego wsparcia na krowę

Tusk celowo zadłuża Polskę, by oddać suwerenność


