Szukaj
Konto

Niemcy: samochód wjechał w grupę ludzi. Jest ofiara śmiertelna i ranni

Niemcy: samochód wjechał w grupę ludzi. Jest ofiara śmiertelna i ranni
Licencja: Tysol.pl | Pilne
Samochód wjechał w poniedziałek w grupę ludzi w centrum Lipska na wschodzie Niemiec; dwie osoby nie żyją - poinformowała lokalna policja. Niemieckie media donoszą także o kilku osobach rannych.
Co musisz wiedzieć:
  • W centrum Lipska (wschodnie Niemcy) doszło do tragicznego zdarzenia drogowego.
  • Samochód wjechał w grupę ludzi na ulicy Grimmaische.
  • Zginęły dwie osoby, a kilka innych zostało rannych.
  • Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe.

Niemcy: samochód wjechał w grupę ludzi. Są ofiary śmiertelne

Według wstępnych informacji do zdarzenia doszło na ulicy Grimmaische. Z relacji świadków wynika, że na miejscu tragedii panuje chaos. Pojawiły się tam już jednak służby ratunkowe.

Przyczyna wypadku nie jest znana. Media nie podają informacji, czy sprawca został zatrzymany.

Aktualizacja: 

Dwadzieścia pięć osób zostało rannych w wyniku wypadku w centrum Lipska - poinformowało w poniedziałek Radio Leipzig. Rzecznik saksońskiej policji skorygował wcześniejsze doniesienia o dwóch ofiarach śmiertelnych; najnowszy komunikat mówi o jednej.

Tabloid „Bild” przekazał, że kierujący samochodem miał zachowywać się podczas zatrzymania przez służby w sposób wskazujący na problemy psychiczne.

 

 

Komentarzy: 1
Data publikacji: 04.05.2026 18:56
Źródło: PAP