Nie żyje wieloletni Przewodniczący Krajowej Sekcji Nauki NSZZ "Solidarność"

- Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Przyjaciela i Kolegi śp. Janusza Sobieszczańskiego.
(...)
Janusz był Człowiekiem o wielkim sercu, wielkiej kulturze, Człowiekiem szlachetnym i niezwykle skromnym, a także serdecznym Kolegą i Przyjacielem.
Do ostatnich chwil życia całym sercem był oddany pracy związkowej w NSZZ "Solidarność". Odszedł 16 listopada.
Drogi Januszu, mamy wiele bardzo dobrych wspomnień związanych z Tobą i zachowamy Cię na zawsze w naszych sercach i w pamięci.
Wyrazy szczerego żalu i współczucia składamy Żonie Ewie.
Przyjaciele, Koleżanki i Koledzy z Krajowej Sekcji Nauki NSZZ "Solidarność"
- czytamy na profilu Sekcji na Facebooku
Janusz Sobieszczański
Janusz Sobieszczański w latach 1990 - 2010 był Przewodniczącym Krajowa Sekcja Nauki NSZZ "Solidarność", a w latach 2010 - 2023 redaktorem naczelnym #WiadomościKSN. Jako pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej był zaangażowany w działalność NSZZ "Solidarność" od początku istnienia Związku na tej Uczelni. Zmarł 16 listopada 2023 roku.
Komentarze
Znamy termin uroczystości pogrzebowych śp. Zdzisława Maszkiewicza, przewodniczącego Solidarności Ziemi Radomskiej

Nie żyje Kazimierz Pasternak. Piotr Duda składa kondolencje

Nie żyje Kazimierz Pasternak. Był wiceprzewodniczącym świętokrzyskiej Solidarności
Zakończono głębienie szybu „Grzegorz”. Piechowicz: Szyb istnieje dzięki uporowi Solidarności



