Nie żyje były trener Śląska Wrocław i wicemistrz Polski

W wieku 86 lat zmarł trener piłkarski Aleksander Papiewski. Szkoleniowiec pracował m.in. w Radomiaku Radom oraz Śląsku Wrocław, z którym w 1978 roku zdobył wicemistrzostwo Polski.
Co musisz wiedzieć:
- W wieku 86 lat zmarł trener piłkarski Aleksander Papiewski.
- Największy sukces odniósł ze Śląskiem Wrocław - w 1978 roku zdobył z nim wicemistrzostwo Polski.
- W trakcie kariery pracował także m.in. w Radomiaku Radom oraz innych polskich klubach.
- O jego śmierci poinformował Śląsk Wrocław.
- Pogrzeb trenera odbędzie się 8 maja we Wrocławiu.
Nie żyje były trener Śląska Wrocław i wicemistrz Polski
Papiewski przygodę z trenowaniem rozpoczął w Śląsku w latach 60. XX wieku. Później pracował w Broni Radom i Pafawagu Wrocław, aby w latach 70. wrócić do Śląska, gdzie najpierw prowadził rezerwy, a następnie został asystentem Władysława Żmudy. W trakcie sezonu 1977/78 przejął wrocławski zespół i zdobył z nim wicemistrzostwo Polski.
Później jeszcze dwa razy samodzielnie prowadził „Wojskowych”, a poza tym trenował m.in. Radomiaka Radom, Zagłębie Wałbrzych, Polar Wrocław, Pogoń Oleśnica czy Hetmana Zamość.
Czytaj również
Ostatnie pożegnanie
Pogrzeb trenera odbędzie się w piątek 8 maja, o godz. 10 w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu.
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 30.04.2026 16:24
Źródło: PAP
Komentarze
Nowe szczegóły śmierci Hayden Panettiere. Służby nadal badają sprawę
18.08.2026 15:34

Komentarzy: 0
Śmierć Hayden Panettiere wciąż pozostaje zagadką. 36-letnia aktorka zmarła w Greenville w Karolinie Południowej. Mimo szybkiej reakcji ratowników i podjętej reanimacji nie udało się jej uratować.
Czytaj więcej
Tragedia w gdańskiej policji. Nie żyje funkcjonariusz
14.08.2026 16:47
Justyna Kowalczyk-Tekieli pokazała zdjęcie ze szpitala. Fani zaniepokojeni
14.08.2026 15:24
Tragedia w kopalni Pniówek. Nie żyje 48-letni górnik
13.08.2026 17:36

Komentarzy: 0
48-letni górnik zginął w czwartek w kopalni Pniówek w Pawłowicach, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Mężczyzna zginął po tym, jak zsunął się na niego jeden z elementów demontowanej obudowy – podali przedstawiciele spółki.
Czytaj więcej
17-latek z rozległymi poparzeniami. Policja zatrzymała trzy osoby
13.08.2026 14:47

Komentarzy: 0
Policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy kilka dni temu w Jaworznie mieli oblać łatwopalną substancją i podpalić 17-latka. Usłyszeli oni zarzuty usiłowania zabójstwa. Nastolatek, który doznał oparzeń blisko połowy powierzchni ciała, jest w śpiączce farmakologicznej.
Czytaj więcej








