Mularczyk do ambasadora Niemiec: Wciąż czekamy na wyrównanie szkód zadanych Polsce

Dla mnie osobiście bardzo ważne jest wysłanie jasnego sygnału tutaj, w Polsce, która tak bardzo ucierpiała podczas II wojny: nie chcemy i nie możemy zapomnieć o tym, co się stało. I nie zapomnimy o tym, co może się wydarzyć. "Nigdy więcej“ dzieje się teraz
- napisał w mediach społecznościowych ambasador niemiecki w Polsce Viktor Elbling w kontekście Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
Mularczyk odpowiada na słowa niemieckiego ambasadora
Na słowa niemieckiego ambasadora odpowiedział poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który był wiceszefem MSZ, odpowiedzialnym za kwestie odszkodowań wojennych.
Panie Ambasadorze Niemiec, my nie zapominamy, natomiast wciąż czekamy na wyrównanie przez Niemcy szkód zadanych Polsce podczas IIWŚ. @PLreparations
— napisał w serwisie X.
Panie Ambasadorze @Amb_Niemiec my nie zapominamy, natomiast wciąż czekamy na wyrównanie przez szkód zadanych podczas IIWŚ. @PLreparations https://t.co/AA3H2fFBK4
— Arkadiusz Mularczyk (@arekmularczyk) January 27, 2024
Komentarze
Niemcy opublikowały dane o kwalifikacjach młodych migrantów

Matecki: Niemcy powinny utracić oficjalny status mniejszości narodowej w Polsce

Ważne doniesienia z granicy. Komunikat Straży Granicznej
„TAZ”: „Między Polską a Niemcami wszystko idzie dobrze. Gdyby tylko nie tych kilka tysięcy ocalałych…”

Aleksandra Fedorska nie dostała akredytacji na Forum Polsko-Niemieckie w Berlinie. Będzie protest


