Komunikat IMGW. Oto co nas czeka

Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, przeważający obszar Europy będzie w zasięgu wyżu znad Morza Północnego, pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych.
Komunikat IMGW
Polska będzie znajdować się pod wpływem wyżu z centrum w rejonie Morza Północnego i Danii, jedynie południowo-wschodnia część kraju pozostawać będzie pod wpływem zatoki wypełniającego się niżu znad zachodniej Rosji. Polska będzie pozostawać w polarnej, morskiej masie powietrza, podlegającej transformacji i stopniowemu osuszaniu.
- "Jakby był pod wpływem". Burza po emisji popularnego programy TVN
- Komunikat dla mieszkańców Katowic
- Nagły zwrot ws. sprzedaży TVN przez Warner Bros. Discovery. Tego nikt się nie spodziewał
- Informacja ws. sprzedaży TVN była żartem. Przepraszamy, prima aprilis
- Pilne doniesienie z Pałacu Buckingham. Król Karol rezygnuje
- Porażka rządu Tuska ws. elektrowni atomowej. Wygasła umowa z USA
- "Co się dzieje z Trzaskowskim? Patrzcie na jego zachowanie". Jest nagranie
- Ważny komunikat RCB. Dwa miasta poważnie zagrożone
Oto co nas czeka
Dziś słonecznie, tylko na krańcach południowych pochmurnie i słaby deszcz i deszcz ze śniegiem, w górach śnieg. Na termometrach od 13°C do 17°C, chłodniej nad morzem i przedgórzu od 6°C do 12°C. Wiatr na ogół porywisty, na wschodzie do 60 km/h, w górach do 70 km/h i zamiecie, północno-wschodni
- podał Instytut. Poinformował też, jak pogoda wpłynie na nasze samopoczucie, co jest szczególnie ważną informacją dla meteopatów.
W Polsce zachodniej i środkowej rano warunki biometeo będą obojętne, później poprawią się do korzystnych. Na wschodzie kraju poprawa biotropii pogody do korzystnej nastąpi po południu, wcześniej warunki biometeorologiczne będą obojętne, w okresach z porywistym wiatrem niekorzystne
- przekazał IMGW.
Komentarze
Alert IMGW. Mieszkańcy trzech województw zagrożeni
IMGW wydał nowy komunikat. Oto co nas czeka

IMGW wydał komunikat. Cztery województwa zagrożone

Komunikat dla mieszkańców woj. lubelskiego
IMGW wydał ostrzeżenia dla mieszkańców dziewięciu województw


