Szukaj
Konto

Komunikat IMGW. Ostrzeżenie przed silnymi mrozami

08.02.2026 13:54
Czekają nas trudne warunki drogowe
Źródło: Pexels-Pixabay
Komentarzy: 0
Od niedzieli do poniedziałkowego poranka w znacznej części kraju wystąpią opady śniegu i silne mrozy. Temperatura może spaść do minus 20 st. C – poinformowała synoptyczka Instytutu Meteorologicznego i Gospodarki Wodnej Agnieszka Prasek.
Co musisz wiedzieć
  • Od niedzieli do poniedziałkowego poranka w znacznej części kraju wystąpią opady śniegu i silne mrozy.
  • Temperatura może spaść do minus 20 st. C.
  • W nocy z poniedziałku na wtorek na południu kraju pojawić się mogą opady marznące.

 

Pogoda na niedzielę

W niedzielę do końca dnia w znacznej części kraju opady śniegu, na południowym zachodzie deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna wyniesie minus 5 st. C na północnym wschodzie, minus 2 st. C w centrum i do 1 st. C na południowym zachodzie. Na południu kraju występować mogą oblodzenia dróg i chodników. Wiatr północno-wschodni, słaby, lokalnie umiarkowany.

W nocy z niedzieli na poniedziałek opady śniegu przewidywane są na zachodzie i południu kraju. Najniższą temperaturę wskażą termometry na północnym wschodzie - od minus 18 st. C do minus 20 st. C. W centrum około minus 10 st. C. Najcieplej na południu i zachodzie - od minus 2 st. C do minus 3 st. C. Na południu lokalnie oblodzenia nawierzchni dróg i chodników. Wiatr w całym kraju słaby, z kierunków wschodnich.

Co nas czeka w poniedziałek?

W poniedziałek w znacznej części kraju zachmurzenie małe. Temperatura minimalna około minus 10 st. C w centrum, na północnym wschodzie i wschodzie. Najcieplej na południowym zachodzie - od 1 st. C do 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Marznące opady

W nocy z poniedziałku na wtorek na południu kraju pojawić się mogą opady marznące. Tam temperatura lokalnie spadnie do około minus 6 st. C. W centrum i na północnym wschodzie będzie najzimniej w kraju - od minus 18 st. C do minus 20 st. C. Najcieplej na zachodzie - około 2 st. C.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 08.02.2026 13:54
Źródło: PAP