Kolejne nadmorskie kąpieliska zamknięte z powodu sinic

Według informacji podanych w serwisie internetowym Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w poniedziałek po południu nie można się kąpać na wszystkich czterech kąpieliskach nadmorskich w Gdyni - Babich Dołach, Śródmieściu, Redłowie i Orłowie. Powodem jest zakwit sinic.
Na pozostałych kąpieliskach w województwie pomorskim woda jest zdatna do kąpieli.
Czytaj także: Niemcy nie dotrzymują obietnic klimatycznych
Czytaj także: Nie żyje trener wielkich skoczków narciarskich
Zakaz kąpieli
W przypadku zakwitu sinic nie zaleca się wchodzenia do wody. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypki na skórze po zaczerwienienie spojówek. W przypadku połknięcia takiej wody mogą wystąpić dolegliwości układu pokarmowego, w tym biegunka, wymioty i bóle brzucha.
Kontekst: jakość wody
Osobom planującym wypoczynek nad wodą Główny Inspektorat Sanitarny poleca serwis sk.gis.gov.pl. Są tam informacje m.in. o jakości wody, infrastrukturze kąpieliska, terminy rozpoczęcia i zakończenia sezonu, a także aktualności związane z warunkami pogodowym
Komentarze
Fala upałów dopiero przed nami. Tu będzie najgorzej
IMGW wydał komunikat. Oto co nas czeka
Alert RCB i ostrzeżenia IMGW. Silny wiatr uderzy w północ Polski

IMGW wydał pilny komunikat. Oto co nas czeka
Pilny komunikat dla mieszkańców Krakowa


