Szukaj
Konto

Kalifornia. Kierowca wjechał samochodem w grupę pieszych. Są ofiary

Kalifornia. Kierowca wjechał samochodem w grupę pieszych. Są ofiary
Źródło: pixabay.com | policja- zdjęcie ilustracyjne
Trzy osoby zginęły, a pięć zostało rannych w Oakland w Kalifornii, gdy w sobotę wieczorem młodociany kierowca uderzył samochodem w grupę pieszych - poinformowały w niedzielę lokalne władze.

Sprawca wypadku próbował zbiec z miejsca zdarzenia, ale został zatrzymany przez świadków.

Trzy osoby zginęły na miejscu

Straż pożarna z Oakland podała, że trzy osoby zginęły na miejscu, a dwoje poszkodowanych jest w stanie krytycznym. Jednym z lżej rannych jest kierowca samochodu. Do wypadku doszło po godz. 23 czasu lokalnego w sobotę (po godz. 8 w niedzielę czasu polskiego).

Według władz jadący w niebezpieczny sposób kierowca najpierw uderzył w zaparkowany samochód, a potem, poruszając się po chodniku - w grupę osób przed jednym ze sklepów. Ani władze, ani media nie ujawniły żadnych szczegółów na jego temat, poza tym, że jest młodociany.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 17.05.2026 14:17
Źródło: PAP