Szukaj
Konto

Kaczyński kontra dziennikarz neo-TVP. Prezes PiS nie przebierał w słowach

Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Źródło: fot. PAP/Piotr Nowak
– Telewizja Polska i „Panorama” jest w tej chwili w sposób przestępczy opanowana, ja z nią nie rozmawiam – stwierdził podczas konferencji prasowej szef PiS Jarosław Kaczyński.

W piątek podczas konferencji prasowej Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przekazał, że w weekend liderzy PiS objadą prawie wszystkie województwa w kraju. - Przekaz, z którym chcemy zwrócić się do społeczeństwa jest następujący: ta władza obiecywała sto konkretów, a łamana jest konstytucja - stwierdził.

CZYTAJ TAKŻE: Niemiecki dziennik: W budżecie Niemiec na 2025 r. będzie brakować nawet 20 miliardów euro

W weekend PiS objedzie niemal całą Polskę

Prezes PiS poinformował, że objazd po kraju w najbliższy weekend będzie się odbywał w składzie sześcioosobowym, ale ten skład "oczywiście będzie rozszerzany".

- Najpierw jedziemy do miast wojewódzkich, później do wszystkich byłych miast wojewódzkich, przypominam, że było ich do 1998 roku 49, a później także do wszystkich powiatów - wskazał. - Chcemy dotrzeć do każdego powiatu, a później przyjdzie czas na taką skonkretyzowaną, więc prowadzoną od poziomu gminy kampanię samorządową - dodał.

Wyjaśnił, że tak wyglądają plany ugrupowania na najbliższy czas, "jeżeli chodzi o przedsięwzięcia, te które odnoszą się w ostatecznym rachunku do relacji ze społeczeństwem, do przedstawiania sytuacji, co powinno mieć wpływ także na wynik wyborów samorządowych".

- Są także inne przedsięwzięcia, o których dzisiaj nie będę mówił, ale które też zostaną podjęte i sądzę, że będą miały poważne znaczenie dla naszej przyszłości i dla przyszłości Polski - zaznaczył prezes PiS.

CZYTAJ TAKŻE: "Bodnar chce swoich ludzi na czele najważniejszego w kraju Sądu Apelacyjnego"

CZYTAJ TAKŻE: Niemiecka rafineria zatruwa polskie powietrze

Dziennikarz neo-TVP kontra Kaczyński

Podczas części przeznaczonej na pytania dziennikarzy, głos zabrał dziennikarz Telewizji Polskiej. - Bardzo proszę o dopuszczenie dziennikarzy mediów, które mają niekwestionowany status prawny. Pan reprezentuje dzisiaj media, które zostały przejęte - powiedział rzecznik PiS Rafał Bochenek.

Gdy Jarosław Kaczyński zapytał, o jaką telewizję chodzi, Bochenek przekazał, że o telewizję "Sienkiewicza i Tuska", a reporter przyznał, że jest wysłannikiem "Panoramy".

Proszę pana, Telewizja Polska i "Panorama" jest w tej chwili w sposób przestępczy opanowana, ja z nią nie rozmawiam

- odparł Kaczyński.

CZYTAJ TAKŻE: Prezydent zaprosił członków rządu Donalda Tuska na uroczystość powołania ich w skład RDS-u. W ostatniej chwili odwołali swój udział

Komentarzy: 0
Data publikacji: 26.01.2024 17:57
Źródło: YouTube