Jest reakcja Teatru Wielkiego. Z powodu żałoby narodowej odwołuje swoje spektakle
15.02.2019 17:53

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Od kilku dni w opinii publicznej słychać było niezadowolenie z powodu odbywania się spektakli w Teatrze Wielkim Opera Narodowa podczas żałoby narodowej po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego.
Szanowni Państwo, informujemy, że z powodu żałoby narodowej spektakle Cudu albo Krakowiaków i Górali, które miały się odbyć w piątek (15.02) o 12.00 i 19.00 oraz w sobotę (16.02) o 12.00 zostają odwołane!
- taki wpis opublikował oficjalny portal Teatru Wielkiego.
Przypomnijmy, że 18 stycznia, w żałobie narodowej po śmierci Pawła Adamowicza - odwołano spektakl Wielkiego Teatru.
Żałoba narodowa jest żałobą narodową. Dlaczego Teatr Wielki to robi, nie potrafię tego wytłumaczyć. Nie chcę wyrażać oburzenia, ale to jest dla mnie co najmniej niestosowne.
- mówił dziś w porannej rozmowie w RMF FM Wiesław Johann, wieloletni przyjaciel śp. Jana Olszewskiego.
Źródło: teatrwielki.pl, rmf24.pl
kp

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 15.02.2019 17:53
Australia i Mercosur odbiorą rynek wołowiny polskim rolnikom? Ekspert alarmuje
02.04.2026 14:30

Komentarzy: 0
„Chyba jednak nie do wszystkich dotarło, że 130 tys. ton wołowiny z Australii i Mercosur z obniżonym cłem to nie jest nic nieznaczący % europejskiej produkcji” - napisał na Facebooku Jacek Zarzecki, Wiceprzewodniczący Zarządu. Polska Platforma Zrównoważonej Wołowiny.
Czytaj więcej
UE wstrzyma pomoc dla Ukrainy? Berliner Zeitung: Nie chodzi tylko o sprzeciw Orbana
02.04.2026 14:17
Nowa aplikacja narzędziem presji na rząd Niemiec. W tle migranci
02.04.2026 14:06
Podpalali sklepy na zlecenie Rosji. Akt oskarżenia przeciwko pięciu osobom
02.04.2026 13:24
Polska dołącza do rozmów ws. cieśniny Ormuz. Decyzja w ostatniej chwili
02.04.2026 12:48

Komentarzy: 0
Polska weźmie udział w międzynarodowej konferencji dotyczącej bezpieczeństwa żeglugi w rejonie cieśniny Ormuz – wynika z doniesień dziennika „Rzeczpospolita”. Decyzja zapadła w ostatniej chwili; wcześniej nie było naszego kraju na liście uczestników spotkania.
Czytaj więcej


