Jerzy Stuhr: "Faszyzm zwykłych ludzi. Podsycać tę zarazę to straszna rzecz"

Aktor Jerzy Stuhr w rozmowie z Newsweekiem odnosił się m.in. do polskiej sceny politycznej, wyborów politycznych polskiego społeczeństwa, wydarzeń w Białymstoku. Aktor skarżył się na obecne - według niego - brak szacunku, czy wręcz pogardę dla elit.
- twierdzi Stuhr.Najbardziej martwi mnie to, jak łatwo daliśmy się jako społeczeństwo zmienić. Podkupić. I jak jest nam z tym dobrze
- mówi.... społeczeństwo nauczyło się od władzy cynizmu i gra swoją cyniczną grę: to dajcie jeszcze stówkę. I jeszcze
- pyta.U Gombrowicza i Mrożka słoma wygrywa, ale wstyd pozostaje. Czy ktoś się martwi, że nie potrafi słomy w butach udeptać?
- mówił na kanwie wydarzeń, które miały miejsce podczas Marszu Równości w Białymstoku.Faszyzm zwykłych ludzi. Podsycać tę zarazę to straszna rzecz. Zbrodnia, która żadnej władzy nie będzie wybaczona
adg
źródło: Newsweek

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 20.08.2019 13:57
Komentarze
Karol Nawrocki po decyzji ws. Zełenskiego: Tak wyobrażam sobie rolę prezydenta
30.06.2026 15:51

Komentarzy: 0
Prezydent Karol Nawrocki opublikował w mediach społecznościowych obszerny wpis, w którym odniósł się do krytyki po decyzji o odebraniu Wołodymyrowi Zełenskiemu Orderu Orła Białego. Zdaniem głowy państwa część jego politycznych przeciwników najpierw ostro atakowała jego decyzję, by po kilku dniach zacząć prezentować podobne stanowisko wobec działań władz Ukrainy. "Cieszy mnie to!" – napisał prezydent.
Czytaj więcej
Nowe otwarcie polsko-kazachskie?
30.06.2026 15:39

Komentarzy: 0
Po upadku żelaznej kurtyny każdy z krajów bloku wschodniego na swój sposób przechodził transformację, nierzadko przypłacając zmiany nierozliczeniem dawnej nomenklatury, zubożeniem społeczeństwa i emigracją. O ile nasze zbiorowe doświadczenie nie było łatwe, o tyle w jeszcze trudniejszej sytuacji były republiki postradzieckie, nagle wyzwolone spod moskiewskiego buta. Wśród nich były państwa nie tylko takie, jak niepokorna Litwa, która przez kilka dekad stanowiła wieczną „piątą kolumnę”, a następnie jako pierwsza wybiła się na niepodległość, lecz również kraje, które swoją państwowość uzyskały dopiero w ramach ZSRR, a niepodległość w 1991 roku. Ostatni ogłosił ją spadkobierca chanatu kazachskiego, Kazachstan – w Polsce w zasadzie nieznany poza środowiskami sybirackimi.
Czytaj więcej
Gen. Polko studzi entuzjazm po zakupie okrętów. "Marynarka Wojenna jest w głębokiej zapaści"
30.06.2026 14:12

Komentarzy: 0
Nasze zdolności na Bałtyku są ważne; trudno, żeby Marynarka Wojenna była zaniedbywana, abyśmy byli Kopciuszkiem w elitarnym gronie państw Morza Bałtyckiego - ocenił b. dowódca GROM gen. Romana Polko. Jak dodał, Polska musi odbudować Marynarkę Wojenną od podstaw. Zauważył, że szwedzkie okręty podwodne są budowane z opóźnieniami.
Czytaj więcej
Euro w Polsce? Jest nowy raport Komisji Europejskiej
28.06.2026 17:43

Komentarzy: 0
Komisja Europejska opublikowała najnowszy raport konwergencji, z którego wynika, że Polska nadal nie spełnia większości warunków niezbędnych do przyjęcia wspólnej waluty. Dokument pokazuje, że perspektywa wejścia do strefy euro pozostaje odległa, a rząd nie przedstawił harmonogramu działań w tym kierunku.
Czytaj więcej
Płk Ray Wojcik: Myślę, że NATO i USA rozważają rozmieszczenie w Polsce broni jądrowej
28.06.2026 17:12

Komentarzy: 0
Czy Polska powinna zostać objęta programem rozmieszczenia broni jądrowej NATO? O możliwość przeniesienia części zdolności nuklearnych do naszego kraju oraz państw bałtyckich zapytano płk. Raya Wojcika w programie TVP World. Wojskowy ocenił, że taka opcja powinna być analizowana, a Rosja powinna wiedzieć, że Zachód ją rozważa.
Czytaj więcej