Holandia. Lider muzułmańskiej partii do Holendrów: Opuśćcie swój kraj, jeśli nie lubicie różnorodności

Tunahan Kuzu, polityczny przywódca partii DENK w Holandii, wywołał poważne kontrowersje.
Jeśli nie lubią zmieniającej się Holandii, w której żyją ludzie z różnych kultur... jak w mieście Zaandam lub sąsiedztwie Poelenburga, powinni przepaść ("they should get lost" - red.)
- powiedział Kuzu w wywadzie.
DENK to kontrowersyjną partia, która szybko zdobywa popularność na holenderskich obszarach miejskich, w szczególności o wysokich populacjach muzułmańskich, na przykład w zachodniej części Amsterdamu (Amsterdam Nieuw-West).
W ostatnich wyborach krajowych w Holandii, w marcu 2017 r., DENK wygrał trzy mandaty, zdobywając prawie 200 000 głosów. Rok później, w wyborach samorządowych, partia była zdecydowanie największa w zachodniej części Amsterdamu i zmiotła niektóre tradycyjne partie lewicowe.
DENK założyło dwóch byłych członków tureckiej partii pracy (PVDA): Tunahan Kuzu i Selçuk Öztürk. Podczas ostatniego spotkania z ich poprzednią partią PVDA, Selçuk Öztürk powiedział nawet podczas kłótni: "Niech Allah cię ukarze!"
źródło: voiceofeurope.com
raw

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 12.07.2018 16:34
Komentarze
Abdul B. zabił Polkę w zamachu. Niemiecka lewica obwinia prawicę
27.07.2026 19:32

Komentarzy: 0
Abdul B. wjechał w tłum podczas Parady Równości w Berlinie. Zginęła Polka, a 29 osób zostało rannych. Niemiecka lewicowa partia Die Linke nie wspomniała o islamizmie, a jedynie ostrzegła przed... prawicą i konserwatystami.
Czytaj więcej
Miał zamordować Izę Strzałkowską. Przerażające, jak nazywali go znajomi
27.07.2026 18:54

Komentarzy: 0
37-letni Michał S. z Gdyni, podejrzany o zabójstwo na tle seksualnym 13-letniej Izy Strzałkowskiej, do którego doszło 23 sierpnia 2011 r., został aresztowany. „Fakt” ujawnia jak mówili na niego znajomi.
Czytaj więcej
Stanowili zagrożenie. Straż Graniczna ujawnia, ilu cudzoziemców opuściło Polskę
27.07.2026 18:39
Śmierć Polki i szokujące dane z Niemiec. Tysiące islamistów zorientowanych na przemoc
27.07.2026 17:54

Komentarzy: 0
Po zamachu w Berlinie, w którym zginęła Polka, wróciła debata o islamistycznym ekstremizmie. W kraju żyje ponad 28 tys. islamistów, a ponad 9 tys. z nich jest klasyfikowanych jako zorientowani na przemoc – wynika z danych niemieckich służb.
Czytaj więcej
Pałac Buckingham wydał nowy komunikat w sprawie stanu zdrowia króla Karola III
27.07.2026 17:25

