Szukaj
Konto

Groził prezydentowi Nawrockiemu bronią? Nowe informacje

16.11.2025 09:40
zdjęcie ilustracyjne
Źródło: Pixabay
Komentarzy: 0
Anonimowy internauta oznaczony hasztagiem #SilniRazem opublikował zdjęcie trzymanej w rękach broni i podpisane "Do zobaczenia Karolku". Są nowe informacje w sprawie.
Co musisz wiedzieć
  • Na platformie X pojawił się wpis anonimowego internauty otagowanego hasztagiem #SilniRazem "Do zobaczenia Karolku".
  • Wpis był komentarzem do tweeta z wizerunkiem Karola Nawrockiego na meczu Polska-Holandia. Do tweeta dołączono zdjęcie trzymanego w dłoni pistoletu.
  • Komenda Stołeczna Policji poinformowała, że ujęła podejrzanego.

 

W piątek wieczorem internauta o nicku "bucc" @sentencewwa oznaczony hasztagiem #SilniRazem opublikował zdjęcie trzymanej w rękach broni i podpisane "Do zobaczenia Karolku". Jak poinformowała policja, podejrzany w tej sprawie został zatrzymany.

Policja wydała komunikat

Stołeczni policjanci zatrzymali mężczyznę mającego związek z kierowaniem gróźb karalnych wobec Prezydenta RP. To 19-letni obywatel Polski, mieszkaniec powiatu otwockiego. Sprawa dotyczy przestępstwa z art. 190 par.1 kk, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Czynności w toku

- napisała na X Komenda Stołeczna Policji.

Wpis z groźbą wobec prezydenta

Niepokojący wpis internauty o nicku "bucc" @sentencewwa - wymierzony w prezydenta - pojawił się w sieci, gdy polska kadra piłki nożnej rozgrywała z reprezentacją Holandii mecz eliminacyjny w ramach mistrzostw świata. Spotkaniu, które rozgrywało się na Stadionie Narodowym w Warszawie, zakończonym finalnie remisem 1:1, przyglądał się także prezydent Karol Nawrocki, który zasiadł wraz młodszym synem na trybunach. Obecność prezydenta została entuzjastycznie przyjęta przez kibiców i szeroko była komentowana także w sieci. Jak się okazało - czego dowodem przywołany wpis - nie zawsze zgodnie ze standardami kultury i bezpieczeństwa.

Jednak internauci, którzy zauważyli hejterski post, natychmiast zażądali interwencji policji.

Policja, bardzo proszę o interwencję względem tego psychopaty.

Halo policja, jest sprawa. Pan otagowany #SilniRazem czyta emocje rządu.

Wielbiciel Tuska wrzucił foto z pistoletem grożąc prezydentowi Nawrockiemu

- pisali internauci na platformie X.

Po fali oburzenia anonimowy internauta skasował wpis i ograniczył dostęp do konta. Potem skasował całe konto. Bardzo szybko jednak opublikowano liczne screeny.

Silny razem "bucc" @sentencewwa_, który groził dzisiaj śmiercią Prezydentowi Nawrockiemu schował się właśnie za kłódką. Chory odklejeńcu z sekty Giertycha i Tuska, zdążyłem kilka ciekawych screenów zrobić (...)

- pisali internauci, publikując screeny.

____

Silni Razem to grupa wyjątkowo agresywnych trolli internetowych, zwolenników Donalda Tuska, działających głównie na platformie X.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 16.11.2025 09:40
Źródło: X [Twitter], Tysol.pl