Szukaj
Konto

Francuz wszedł do tunelu warszawskiego metra. Jest decyzja sądu

Sąd - zdjęcie poglądowe
Źródło: fot. FreePik zdj. ilustr. | Sąd - zdjęcie poglądowe
Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące 22-letniego obywatela Francji, który w środę wszedł do tunelu metra w Warszawie. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II - poinformowała w piątek stołeczna policja.
Co musisz wiedzieć:
  • Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące 22-letniego obywatela Francji.
  • Francuz w środę wszedł do tunelu metra w Warszawie.
  • Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II.

Przesłuchanie

Mężczyzna podczas przesłuchania odmawiał odpowiedzi na pytania i nie wyjaśnił, dlaczego forsował zabezpieczenia chroniące dostęp do infrastruktury technicznej.

Alarm w metrze

W środę rano Metro Warszawskie przekazało, że systemy alarmowe wykryły osobę niepożądaną w tunelach. W związku z tym pociągi linii metra M1 kursowały tylko na odcinku Młociny – Politechnika. Z ruchu wyłączono 10 stacji. Mężczyzna został złapany na stacji metra Służew.

 

 

Komentarzy: 0
Data publikacji: 26.06.2026 15:40
Źródło: PAP