Szukaj
Konto

Dramatyczna interwencja w Warszawie. 2-miesięczne dziecko trafiło do szpitala

Dramatyczna interwencja w Warszawie. 2-miesięczne dziecko trafiło do szpitala
Źródło: pixabay.com
Sprawą 31-letniej kobiety zajmuje się Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota. Usłyszała ona zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi jej do 5 lat więzienia, a decyzje dotyczące opieki nad dzieckiem podejmie sąd rodzinny.
Co musisz wiedzieć:
  • Policja z Ursusa zatrzymała 31-letnią kobietę pod wpływem alkoholu.
  • Kobieta opiekowała się 2-miesięcznym dzieckiem.
  • Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
  • Okazało się, że była również poszukiwana przez sąd.
  • Niemowlę trafiło do szpitala, jego stan był stabilny.

Dramatyczna interwencja w Warszawie

Do zdarzenia doszło przy ulicy Giserskiej w warszawskim Ursusie. To tam policjanci interweniowali po zgłoszeniu, że nietrzeźwa kobieta opiekuje się niemowlęciem.

Funkcjonariusze szybko potwierdzili zgłoszenie. Badanie alkomatem wykazało u 31-latki ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo podczas sprawdzania danych wyszło na jaw, że kobieta jest poszukiwana przez sąd w związku z odbyciem kary pozbawienia wolności. Została zatrzymana i przewieziona do policyjnej celi.

 

2-miesięczne dziecko trafiło do szpitala

Niemowlę, które miało 2 miesiące, zostało objęte pomocą medyczną. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie dziecko trafiło do szpitala na obserwację. Jak przekazano, jego stan nie zagrażał życiu ani zdrowiu.

Śledczy prowadzą dalsze czynności w sprawie, a policja podkreśla znaczenie reakcji świadków w tego typu sytuacjach.

Policjanci przypominają, że każda osoba, która podejrzewa, iż dziecko pozostaje pod opieką nietrzeźwych opiekunów, powinna reagować. Jeden telefon może zapobiec tragedii.

 

Komentarzy: 0
Data publikacji: 03.06.2026 19:39
Źródło: Onet