Do niedawna same niosły pomoc potrzebującym. Zmarła trzecia siostra zakonna z klasztoru w Chełmnie

Portal gosc.pl poinformował, że zmarła 98-letnia kobieta przebywająca w jednoimiennym szpitalu zakaźnym w Grudziądzu to siostra zakonna. To trzecia zmarła siostra ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo w Chełmnie.
- Potwierdzam, że zmarła 98-latka to siostra zakonna z klasztoru w Chełmnie - powiedziała portalowi gosc.pl rzecznik szpitala w Grudziądzu Izabela Hirsch-Lewandowska.
"Łącznie w klasztorze i prowadzonych przez siostry ośrodkach zakażonych zostało ponad 40 osób: siostry, ksiądz kapelan oraz pracownicy świeccy" - poinformował portal. Dotychczas wyzdrowiało 17 sióstr oraz kapelan, w izolatorium nadal jest 7 sióstr, a 20 przebywa w grudziądzkim szpitalu jednoimiennym.
Siostry Miłosierdzia z Chełmna do niedawna same niosły pomoc potrzebującym - prowadzą Dom Opieki Społecznej oraz ośrodek dla niepełnosprawnych dzieci, a także wydają posiłki bezdomnym i ubogim. Wskutek stwierdzonych zakażeń w klasztorze, placówki te zostały objęte kwarantanną. Portal zaznaczył jednak, że wśród pensjonariuszy nie stwierdzono zakażeń.
Kapelan szpitala zakaźnego w Gurdziądzu ks. Andrzej Bartman codziennie służy pomocą wszystkim zakażonym - spowiada, udziela Komunii św., a także po prostu rozmawia. Zapytany o to, czy boi się zakażenia koronawirusem odparł: - Może i jest jakiś lęk z tyłu głowy, ale trzeba go pokonać. Ci ludzie potrzebują pomocy! A człowiek wierzący - sakramentów.
/gosc.pl
kpa

"Łącznie w klasztorze i prowadzonych przez siostry ośrodkach zakażonych zostało ponad 40 osób: siostry, ksiądz kapelan oraz pracownicy świeccy" - poinformował portal. Dotychczas wyzdrowiało 17 sióstr oraz kapelan, w izolatorium nadal jest 7 sióstr, a 20 przebywa w grudziądzkim szpitalu jednoimiennym.
Siostry Miłosierdzia z Chełmna do niedawna same niosły pomoc potrzebującym - prowadzą Dom Opieki Społecznej oraz ośrodek dla niepełnosprawnych dzieci, a także wydają posiłki bezdomnym i ubogim. Wskutek stwierdzonych zakażeń w klasztorze, placówki te zostały objęte kwarantanną. Portal zaznaczył jednak, że wśród pensjonariuszy nie stwierdzono zakażeń.
Kapelan szpitala zakaźnego w Gurdziądzu ks. Andrzej Bartman codziennie służy pomocą wszystkim zakażonym - spowiada, udziela Komunii św., a także po prostu rozmawia. Zapytany o to, czy boi się zakażenia koronawirusem odparł: - Może i jest jakiś lęk z tyłu głowy, ale trzeba go pokonać. Ci ludzie potrzebują pomocy! A człowiek wierzący - sakramentów.
/gosc.pl
kpa


Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 13.05.2020 18:13
Komentarze
Metsola forsuje niebezpieczne prawo mimo sprzeciwu PE. „Bez precedensu”
24.06.2026 15:41

Komentarzy: 0
Gra o władzę przewodniczącej Parlamentu Europejskiego jest “bez precedensu” - napisali dyplomaci w notatce, do której dotarła POLITICO.
Czytaj więcej
Przesłuchanie lekarza-sygnalisty ze Szpitala Południowego. Jest decyzja prokuratury
24.06.2026 15:27

Komentarzy: 0
Przesłuchanie lekarza-sygnalisty ze Szpitala Południowego zakończyło się wyznaczeniem nowego terminu z udziałem pełnomocnika oraz złożeniem zeznań w tej sprawie – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Czytaj więcej
Dr Jędrzejewski już w prokuraturze. Śledczy sprawdzą jego szokujące doniesienia o zgonach pacjentów
24.06.2026 14:55

Komentarzy: 0
Po medialnych wystąpieniach dr. Emila Jędrzejewskiego prokuratura zapowiada weryfikację informacji dotyczących możliwych nieprawidłowości w Szpitalu Południowym. Były ordynator, który wcześniej informował o problemach w placówce, został przesłuchany jako pierwszy świadek w prowadzonym śledztwie.
Czytaj więcej
Wołyń, UPA i Bandera. Większość Ukraińców ma jednoznaczne stanowisko
24.06.2026 13:56

Komentarzy: 0
W czasie narastającego sporu historycznego między Warszawą a Kijowem ukraińscy socjologowie sprawdzili, jak obywatele Ukrainy oceniają kwestie związane z UPA, Stepanem Banderą i polityką historyczną. Wyniki badania pokazują, że większość respondentów nie oczekuje zmian w podejściu swojego państwa do tych tematów.
Czytaj więcej
Koszmar letnich nocy. Dlaczego Polacy budzą się zmęczeni i jak wysoka temperatura uderza w efektywność pracy
24.06.2026 13:34

Komentarzy: 0
Higiena snu to nie fanaberia, ale fundament naszej zdolności do pracy i codziennego funkcjonowania. Choć coraz częściej inwestujemy w drogie materace i odkładamy smartfony przed pójściem do łóżka, latem zapominamy o kluczowym elemencie – temperaturze w naszych sypialniach. Przegrzane mieszkania, zwłaszcza na poddaszach, zamieniają nocny odpoczynek w walkę o przetrwanie, co bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie, samopoczucie oraz produktywność kolejnego dnia. Jak skutecznie zadbać o godne warunki do regeneracji sił?
Czytaj więcej