Szukaj
Konto

"Cztery kleszcze na jednym źdźble trawy!". Nadleśnictwo publikuje zdjęcie i ostrzega

"Cztery kleszcze na jednym źdźble trawy!". Nadleśnictwo publikuje zdjęcie i ostrzega
Źródło: fot. Pixabay
Niezwykle ciepła zima sprzyja aktywności kleszczy, dlatego leśnicy ostrzegają – wychodząc na spacer do lasu lub na łąki - uważajcie. Po powrocie do domu sprawdzajcie ubrania i ciało.
Nadleśnictwo Celestynów opublikowało za pośrednictwem mediów społecznościowych zdjęcie, na którym widać cztery kleszcze na jednym źdźble trawy. Jak podkreślają leśnicy, przy obecnie panującej temperaturze, te pajęczaki są aktywne cały czas.

-Wczoraj pisaliśmy jak to mrówki zbudziły się ze snu zimowego a dziś spotkaliśmy już mniej sympatyczne organizmy. I to aż 4 na jednym źdźble trawy! - czytamy we wpisie Nadleśnictwa Celestynów na Facebooku.

Leśnicy zaapelowali także o to, aby wszyscy spacerowicze uważali i po powrocie do domu sprawdzali swoje ubrania i ciało. - Kleszczy na początku wiosny będzie naprawdę dużo. Oglądajcie Wasze pieski, żeby nie złapały babeszjozy - alarmuje nadleśnictwo.



Źródło: Facebook
kpa


Komentarzy: 0
Data publikacji: 29.02.2020 11:54