Burza wokół niemieckiej rafinerii. Orlen zastąpi Rosnieft?

Według informacji "Rzeczpospolitej", zgodnie z nowelizacją ustawy warunek, jakim jest nacjonalizacja majątku oddanego w zarząd powierniczy, mógłby zostać zniesiony, co umożliwiłoby szybką sprzedaż udziałów rosyjskiego koncernu.
Orlen przejmie udziały w Schwedt?
Niemcy przejęły kontrolę nad rafinerią w Schwedt już w ubiegłym roku, lecz Rosnieft posiada nadal przeszło 54 proc. udziałów.
- Nowe prawo da rządowi więcej pola manewru w przypadku spółek, objętych zarządem powierniczym - powiedział agencji Reuters, którą cytuje Deutsche Welle przedstawiciel rządu w Berlinie.
Według nieoficjalnych informacji Reutersa zakupem udziałów w PCK Schwedt jest zainteresowany Polski Koncern Naftowy Orlen. Polska już wcześniej powtarzała, że pozbycie się Rosjan z obiektu jest warunkiem pomocy w zaopatrzeniu rafinerii w ropę.
"PKN Orlen nie odnosił się wprost do takich spekulacji" - pisze "Rzeczpospolita".
Komentarze
Polityk CSU chce dostępu do ukraińskich technologii dronowych w zamian za niemiecką pomoc

„Statek widmo” wynurzył się z rzeki. Wrócił po latach

Zginęła Polka. Jest ruch polskich śledczych po zamachu w Berlinie
Abdul B. zabił Polkę w zamachu. Niemiecka lewica obwinia prawicę

Śmierć Polki i szokujące dane z Niemiec. Tysiące islamistów zorientowanych na przemoc

