Borys Budka uderzył w Donalda Trumpa na antenie TVN24

Budka: Donald Trump jest populistą
Europoseł Platformy Obywatelskiej w rozmowie na antenie TVN24 stwierdził, że "Donald Trump jest populistą" i "doszedł do władzy dzięki bardzo populistycznym hasłom".
To co robi w tej chwili, może budzić poważne obawy, nawet wśród Polonii, ale też jest człowiekiem pragmatycznym, więc lubi rozmawiać z silnymi, dlatego Europa musi być zjednoczona silna, bo wówczas jest traktowana poważnie
- oświadczył Borys Budka.
- Ważny komunikat dla mieszkańców Warszawy
- "Podwyższone stężenie". Niepokojące doniesienia z Francji
- Solidarność: Przed nami dalszy ciąg rozmontowywania Azotów?
Polakom grożą deportacje?
W poniedziałek prezydent USA Donald Trump podpisał kilkanaście rozporządzeń i dokumentów, m.in. ogłosił stan wyjątkowy na granicy z Meksykiem i zmienił obowiązywanie prawa ziemi, tj. nabywania obywatelstwa wraz z narodzinami na terenie USA. Według wydanego dokumentu, prawo to ma nie dotyczyć dzieci nielegalnych imigrantów i osób przebywających w USA krótkoterminowo, w tym np. w ramach ruchu bezwizowego.
Minister Radosław Sikorski podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos został zapytany przez dziennikarzy, czy Polakom mieszkającym w Stanach Zjednoczonych grożą deportacje.
My od zawsze mówimy, że nasi obywatele muszą przestrzegać prawa kraju, w którym się znajdują. Przekraczanie terminu, na który jest wiza jest złamaniem prawa Stanów Zjednoczonych
- podkreślił szef MSZ.
Leon XIV: Nie boję się administracji Trumpa, będę głośno mówił o Ewangelii

Kłócimy się o Trumpa. Nowy numer "Tygodnika Solidarność"

Nieznane oblicze ataku na Iran. „Po dwóch stronach są narody rozgrzane gorączką mesjańską”

Trump zapowiada blokadę w Cieśninie Ormuz. Ostre słowa do Iranu

Król Karol III wygłosi przemówienie w Kongresie USA. Mocna karta w relacjach z Trumpem
