Autosan wygrał przetarg dla wojska na 18 mln złotych

Autosan tym pokonał drugą ofertę w postępowaniu, złożoną przez firmę MAN Truck&Bus Polska, której wartość wynosiła ponad 22 mln PLN netto. Wynik postępowania dotyczy przetargu, który ogłoszono ponownie we wrześniu br., a termin składania ofert upływał 30 października br.
Oferta Austosana miała okazać się lepsza m.in. pod względem emisji dwutlenku węgla i zużycia energii. Na liście dodatkowego wyposażenia jej autobusów znajdzie się elektroniczny układ sterujący rozdziałem siły hamowania, przednią szybę ogrzewaną elektronicznie oraz światła doświetlające zakręty.
Czytaj także: Romuald Szeremietiew: Przeszkolenie wojskowe obywateli. Jak to zrobić i po co? >>
W poprzednim postępowaniu prowadzonym przez 2. RBLOG wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej firma Autosan nie wzięła udziału. Pracownik tego przedsiębiorstwa spóźnił się ze złożeniem oferty o kilkadziesiąt minut. Kierownictwo PGZ i MON poinformowało o wyciągnięciu konsekwencji, włącznie ze zwolnieniem osoby odpowiedzialnej za złożenie tej oferty. W październiku CBA złożyło w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.
Według ustaleń CBA b. dyrektor niedopełniając ciążącego na nim obowiązku terminowego i skutecznego dostarczenia oferty przetargowej Autosanu 28 lipca 2017 r. wyrządził spółce znaczną szkodę majątkową i wypełnił tym samym znamiona przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu - nadużycia zaufania.
Źródło: defence24.pl

Komentarze
Amerykańskie wojska wycofywane z Niemiec trafią do Polski? Jasne stanowisko Trumpa

Jarosław Kaczyński: Tusk kolejny raz odkrywa swoją prawdziwą twarz

Donald Tusk zapowiada traktat obronny z Wielką Brytanią. Padła data

„Cięcia w kontyngencie USA w Niemczech wysyłają Rosji zły sygnał”

Eksperyment imigracyjny kanadyjskiego wojska ostrzeżeniem dla Europy
