Antoni Macierewicz chce odebrać stopnie wojskowe Jaruzelskiemu i Kiszczakowi

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej poinformował w poniedziałek, iż trwają pracę nad ustawą, która ma stworzyć możliwości prawne pozbawienia stopni wojskowych m.in Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka.
Ci ludzie powinni odejść z historii polskiej armii już dawno temu
- cytuje ministra Polska Agencja Prasowa. Zdaniem Antoniego Macierewicza bardzo ważne jest, aby przywrócić armii prawdziwą historię walki o niepodległość, historię AK i Żołnierzy Niezłomnych. Szef MON chce, aby właśnie taka linia kształtowała świadomość wojska, świadomość narodową.
Ona oddaje dążenie do niepodległości, które tak wspaniale się materializuje, teraz m.in. poprzez wizytę pana prezydenta USA Donalda Trumpa
- powiedział Antoni Macierewicz.
Minister poinformował, że ustawa powinna wejść w życie jeszcze w tym roku.
źródło: gosc.pl

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 04.07.2017 17:04
Komentarze
Śmigłowce nad Warszawa. Wojsko wydało komunikat
28.06.2026 15:35
Rosjanie traktują swoich żołnierzy jak zwierzęta? Afera konserwowa w rosyjskim wojsku
14.06.2026 20:25
Wojna na Ukrainie zmieniła wszystko, a generałowie wciąż przygotowują się do poprzedniej wojny
13.06.2026 21:07

Komentarzy: 0
Świadomość tego, jak zmieniło się pole walki podczas trwającego już 5 rok konfliktu zbrojnego na Ukrainie powinna dać naszym specjalistom od wojskowości wiele do myślenia. Czy jednak daje? Generałowie, jak powszechnie wiadomo, od dawna przygotowują się do poprzedniej wojny.
Czytaj więcej
Pociąg wojskowy z Francji do Polski jedzie 45 dni. Logistyczne problemy sojusznika
13.06.2026 16:56

Komentarzy: 0
Podróż pociągu wojskowego z Francji do Polski zajmuje 45 dni. Unia Europejska chce zmniejszyć tę liczbę do trzech dni ze względu na zagrożenie ze strony Rosji – poinformował portal bfmtv.com.
Czytaj więcej
Film "Gierek" po latach
12.06.2026 20:33

Komentarzy: 0
Na Netflixie trafiłem na film „Gierek” w reżyserii Michała Węgrzyna. Gigant streamingowy ciągle ma ten film w swojej ofercie. Oglądałem go w kinie w 2022 r. i byłem ciekaw, czy wrażenia się powtórzą. Po latach czasem pewne filmy zyskują w naszych oczach, inne zaś tracą. „Gierka” nie widziałem od kilku lat, stąd tym większa pokusa, by zerknąć i sprawdzić, jak przeszedł próbę czasu. Muszę przyznać, że ciągle jest to intrygujące dzieło.
Czytaj więcej

