Ambasador USA Gorgette Mosbacher: Złożyłam rezygnację

Ambasador Stanów zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher wzbudziła nad Wisłą wiele emocji. Teraz deklaruje, że złożyła rezygnację - Złożyłam rezygnację z dniem 20 stycznia. Chciałbym być i będę jednak nadal zaangażowana w regionie, nie opuszczam więc Polski na dobre. Polska ma miejsce w moim sercu - mówiła na antenie Polsat News
- Rezygnację należy złożyć do czasu zaprzysiężenia nowego prezydenta. Złożyłam ją więc z dniem 20 stycznia. To będzie mój ostatni dzień na urzędzie ambasador
- mówiła Georgette Mosbacher mianowana ambasadorem w Polsce przez Donalda Trumpa, która jednocześnie deklaruje brak wątpliwości co do tego, że zwycięzcą wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych jest Joe Biden
cyk
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 25.12.2020 23:24
Źródło: Polsat News/ DoRzeczy.pl
Komentarze
Nagły zwrot w rozmowach USA–Iran. Spotkanie odwołane
19.06.2026 07:14
Jest odpowiedź USA dotycząca stałej bazy wojsk w Polsce
18.06.2026 17:55

Komentarzy: 0
Polska otrzymała pozytywny sygnał ze Stanów Zjednoczonych w sprawie utworzenia stałej bazy wojsk amerykańskich. Premier Donald Tusk poinformował, że odpowiedź administracji USA była szybsza i bardziej przychylna, niż zakładała strona polska. Jednocześnie zaznaczył, że procedura nie została jeszcze ostatecznie zakończona.
Czytaj więcej
Polityka klimatyczna UE blokuje rozwój AI w Europie
18.06.2026 14:29
Stała baza wojsk USA w Polsce? Tusk ujawnia plan rządu
16.06.2026 13:03

Komentarzy: 0
Premier Donald Tusk poinformował o zaproponowanym przez wicepremiera, szefa MON Władysława Kosiniaka-Kamysza projekcie uchwały rządu w sprawie podjęcia działań w celu utworzenia stałej bazy sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych w Polsce. Projektem uchwały ma zająć się we wtorek rząd.
Czytaj więcej
Izrael wściekły na decyzję Trumpa. Porozumienie nazywa katastrofą
16.06.2026 08:53


