121 ataków dzików na ludzi w Warszawie

- Dziki od dawna terroryzują Warszawiaków.
- Coraz częściej dochodzi do ataków na ludzi.
- Władze samorządowe nic z tym nie robią.
- Zmanipulowani zieloną ideologią Warszawiacy często występują przeciwko odstrzałowi tych najgroźniejszych osobników.
Odpowiadając na Pana e-mail z dnia 2 kwietnia 2026 r., dotyczący udzielenia informacji na temat dzików występujących na terenie m.st. Warszawy, Lasy Miejskie-Warszawa informują, że na przestrzeni ostatnich lat widoczna jest wyraźna tendencja wzrostowa liczby zgłoszeń od mieszkańców, dotyczących obecności dzików. W 2025 r. odnotowano 8804 zgłoszenia. Natomiast w 2026 r. (do dnia 31 marca) zarejestrowano już 4924 zgłoszenia
– napisali przedstawiciele władz miasta w odpowiedzi.
Poprzednie lata
Dla porównania, w latach poprzednich liczba zgłoszeń wynosiła odpowiednio: w 2020 r. – 432 zgłoszenia, w 2021 r. – 707 zgłoszeń, w 2022 r. – 2497 zgłoszeń, w 2023 r. - 4713 zgłoszeń, w 2024 r. – 5128 zgłoszeń
– dodali.
Ataki na ludzi są coraz częstsze
Należy również wskazać, że coraz częściej dochodzi do ataków na ludzi, z czym w 2023 r. nie mieliśmy do czynienia. W ubiegłym roku otrzymaliśmy 121 zgłoszeń dotyczących ataków dzików na ludzi (część z nich kończyła się w szpitalu) oraz 29 ataków na psy. W całym 2024 roku takich zgłoszeń było odpowiednio 59 i 13. Oznacza to niemal podwojenie liczby niebezpiecznych incydentów dotyczących ludzi, a w przypadku psów – wzrost dwukrotny
– napisali przedstawiciele samorządu.
Problem stolicy z dzikami
Problem z dzikami w Warszawie to jedno z najbardziej palących i budzących emocje wyzwań miejskich, które w ostatnich latach drastycznie przybrało na sile. Zwierzęta te niemal całkowicie zatraciły naturalny lęk przed ludźmi, przez co regularnie żerują między blokami, na placach zabaw i w pobliżu szkół. Niejednokrotnie blokują ruch tramwajowy i kołowy, przebywając na obszarze ruchliwych arterii miasta. Szacuje się, że na terenie miasta Warszawy żyje ich obecnie ponad 5 tysięcy. Dziki ciągną do miasta z powodu otwartych śmietników, resztek jedzenia oraz celowego, nieodpowiedzialnego dokarmiania przez ludzi.
Komentarze
Komunikat dla mieszkańców Warszawy

Ukraińska modelka szalała Lamborghini po Warszawie. Są nowe wieści
Więziennicy zjechali do Warszawy. Rozpoczyna się manifestacja Solidarności Służby Więziennej
Ważny komunikat dla mieszkańców Warszawy

Komunikat dla mieszkańców Warszawy









