Reprezentacja Polski bez ważnego zawodnika. Jest oficjalny komunikat

- Mateusz Bieniek nie zagra w reprezentacji Polski w sezonie 2026.
- Powodem absencji są problemy zdrowotne.
- Informację potwierdził Polski Związek Piłki Siatkowej.
- Siatkarz opublikował oświadczenie, w którym podkreślił, że priorytetem jest powrót do pełnej sprawności.
Informację potwierdził również Polski Związek Piłki Siatkowej
Powołany do kadry reprezentacji Polski Mateusz Bieniek z powodów zdrowotnych niestety nie będzie mógł dołączyć do zespołu przygotowującego się do imprez sezonu 2026
– przekazano w komunikacie.
Sam zawodnik zabrał głos w mediach społecznościowych i nie ukrywał rozczarowania.
Z ciężkim sercem informuję, że z powodów zdrowotnych nie będę mógł wystąpić w tegorocznym sezonie reprezentacyjnym. To dla mnie niezwykle trudna decyzja, ponieważ reprezentowanie Polski zawsze było i jest dla mnie ogromnym zaszczytem i marzeniem.
Siatkarz podkreślił jednocześnie, że obecnie najważniejszy jest dla niego powrót do zdrowia.
Bardzo nad tym ubolewam, ale teraz najważniejsze jest moje zdrowie i powrót do pełnej sprawności. Trzymam mocno kciuki za chłopaków i całą reprezentację.
Powrót Bieńka do kadry był wyczekiwany przez kibiców
W minionym sezonie środkowy prezentował wysoką formę w barwach Aluron CMC Warty Zawiercie, z którą zdobył mistrzostwo Polski i dotarł do finału Ligi Mistrzów. Mimo to problemy zdrowotne sprawiły, że na jego powrót do reprezentacji będziemy musieli jeszcze poczekać.
Komentarze
Barcelona znalazła następcę Lewandowskiego? Transfer jest możliwy
Poważne problemy zdrowotne Mai Chwalińskiej

Nie żyje legendarny trener
Polska–Ukraina. Tak pożegnano Jacka Magierę









