Szukaj
Konto

Wpadka w „Milionerach”. Jedno pytanie zmieniło wszystko

Czołówka programu "Milionerzy"
Źródło: Screen z kanału YouTube Birthday Cake TV
Marcel Mordarski z Wrocławia, mieszkający na co dzień w Londynie, zasiadł w 114. odcinku programu „Milionerzy” przed Hubertem Urbańskim. Uczestnik dobrze radził sobie na wcześniejszych etapach gry, jednak trudniejsze okazało się pytanie za 50 tys. zł.
Co musisz wiedzieć:
  • W 114. odcinku „Milionerów” w grze uczestniczył Marcel Mordarski z Wrocławia, mieszkający na co dzień w Londynie.
  • Uczestnik dobrze radził sobie na wcześniejszych pytaniach i dotarł do stawki 50 tys. zł.
  • Pytanie dotyczyło fragmentu piosenki Rudi Schubertha i jego wakacyjnych planów.
  • Do wyboru były cztery odpowiedzi: czeskie Tatry, NRD, Międzyzdroje i Balaton.
  • Uczestnik skorzystał z telefonu do przyjaciela, ale nie otrzymał jednoznacznej podpowiedzi.
  • Ostatecznie zdecydował się zakończyć grę i odszedł z kwotą 25 tys. zł.

Wpadka w „Milionerach”. Uczestnik odpadł przed kolejnym etapem

Dotyczyło ono fragmentu piosenki. Hubert Urbański odczytał je w następujący sposób:

Rudi Schuberth śpiewał, że sobie wybuduje szklarnię, albo dwie, a wakacje spędzi w Soczi, Warnie albo…

Do wyboru były cztery odpowiedzi:
A. w czeskich Tatrach
B. w NRD
C. w Międzyzdrojach
D. nad Balatonem.

Uczestnik próbował dojść do właściwej odpowiedzi, analizując możliwe skojarzenia i kierując się logiką. Przyznał jednak, że nie zna dobrze twórczości artysty, co utrudniło mu wybór. W tej sytuacji skorzystał z koła ratunkowego – telefonu do przyjaciela, ale nie otrzymał jednoznacznej podpowiedzi.

Po chwili namysłu zdecydował się zakończyć grę i nie ryzykować dalszej odpowiedzi.

Nie mam żadnej pewności. Nie mam pojęcia, kim jest Rudi Schuberth. W związku z czym kończymy i zabieram pieniądze do domu.

Uczestnik opuścił studio z kwotą 25 tys. zł.

 

Skąd się wziął program?

„Milionerzy” to jeden z najpopularniejszych teleturniejów na świecie. Format „Who wants to be a Milionaire” pochodzi z Wielkiej Brytanii, pierwszy odcinek wyemitowano w 1998 roku, a już we wrześniu 1999 teleturniej trafił do Polski. Pierwszy odcinek polskiej edycji „Milionerów” został wyemitowany dokładnie 3 września 1999 r. na antenie telewizji TVN. Prowadzącym został Hubert Urbański, który jako gospodarz zdobył ogromną popularność. Podczas eliminacji z grupy śmiałków wybierany jest najlepszy, który najszybciej odpowie na pytanie wstępne. Następnie zasiada przed prowadzącym i zaczyna walkę o milion. Ma do dyspozycji trzy koła ratunkowe: telefon do przyjaciela, pytanie do publiczności i pół na pół. Pytania dotyczą rozmaitych dziedzin życia i nierzadko wymagają od uczestnika szerokiej wiedzy i dobrej pamięci.

 

 

 

Komentarzy: 0
Data publikacji: 03.06.2026 18:58
Źródło: plotek.pl / tysol.pl