Ministerstwo Finansów podało zadłużenie Skarbu Państwa na koniec października

Zadłużenie Skarbu Państwa na koniec października 2022 r. wyniosło 1 bln 209,5 mld zł, co oznacza wzrost o 3,6 mld zł w stosunku do września 2022 r. – wynika z szacunkowych danych udostępnionych w poniedziałek przez Ministerstwo Finansów.
Ile wynosi obecne zadłużenie Skarbu Państwa?
"Według wstępnych szacunkowych danych, zadłużenie SP na koniec października 2022 r. wyniosło ok. 1.209,5 mld zł, co oznaczało wzrost o 3,6 mld zł (+0,3 proc. m/m"
- poinformował resort finansów w opublikowanym w poniedziałek biuletynie miesięcznym.
Jak podało MF, dług krajowy na koniec października 2022 r. wyniósł 936,8 mld zł, a dług w walutach obcych - 272,7 mld zł, co stanowi 22,5 proc. całego długu Skarbu Państwa. (PAP)
PAP/raw
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 21.11.2022 17:03
Źródło: PAP
Komentarze
Karol Nawrocki spotkał się z Jordanem Bardellą. Szefernaker zdradza temat rozmów
18.06.2026 18:03

Komentarzy: 0
Prezydent Karol Nawrocki w czwartek w Warszawie spotkał się z przewodniczącym francuskiego Zjednoczenia Narodowego Jordanem Bardellą - poinformował szef gabinetu prezydenta Paweł Szefernaker. Przekazał, że rozmowa polityków dotyczyła przyszłości Europy, bezpieczeństwa oraz roli suwerennych państw w UE.
Czytaj więcej
Wspólne oświadczenie Polski i Niemiec
17.06.2026 20:20

Komentarzy: 0
Naszym nadrzędnym celem pozostaje ochrona europejskich wartości, w tym rządów państwa prawa i transparentnych procesów wyborczych, a wreszcie trwały i sprawiedliwy pokój na Ukrainie – głosi środowe oświadczenie Polski i Niemiec w 35. rocznicę Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.
Czytaj więcej
Komisarz rolnictwa: 33,6 mld euro dla polskich rolników z nowego budżetu
17.06.2026 18:29

Komentarzy: 0
– Polscy rolnicy dostaną co najmniej 33,6 mld euro z nowego budżetu UE na lata 2028–2034, co oznacza wzrost w stosunku do obecnej wspólnej polityki rolnej dla Polski – powiedział PAP komisarz rolnictwa Christophe Hansen. Jak podkreślił, Polska znajdzie się w gronie 16 państw, które dostaną więcej.
Czytaj więcej
Kosiniak-Kamysz i Pistorius podpisali umowę o współpracy obronnej
17.06.2026 15:48

Komentarzy: 0
Ministrowie obrony Polski i Niemiec Władysław Kosiniak-Kamysz i Boris Pistorius podpisali w środę w Warszawie nową umowę dwustronną o współpracy obronnej. Dotyczy ona m.in. wspólnych ćwiczeń, rozwoju infrastruktury, cyberbezpieczeństwa, współpracy na Bałtyku.
Czytaj więcej
Dzień po pobiciu Polaków w Berlinie rząd Tuska świętuje z Niemcami traktat o „dobrym sąsiedztwie”
17.06.2026 11:37

Komentarzy: 0
Jeszcze nie opadły emocje po brutalnej interwencji niemieckiej policji wobec działaczy Ruchu Obrony Granic i Roberta Bąkiewicza w Berlinie, a już następnego dnia przedstawiciele polskiego i niemieckiego rządu spotykają się na uroczystościach poświęconych 35. rocznicy podpisania Traktatu o „dobrym sąsiedztwie” i „przyjaznej współpracy”.
Czytaj więcej