Marek Lewandowski: Po emeryturach stażowych Kosiniak-Kamysz sam przekopie Mierzeję Wiślaną

Władysław Kosiniak Kamysz na potrzeby wyborów parlamentarnych z promotora LGBT+ stał się konserwatywnym katolikiem, choć wcześniej razem z Koalicją Obywatelską w wyborach do europarlamentu stroił się w tęczowe barwy. Teraz jako kandydat na prezydenta chce wprowadzenia emerytur stażowych, choć wcześniej jako koalicjant Platformy Obywatelskiej wydłużał wiek emerytalny. Tempo przeistoczeń lidera PSL jest tak duże, że jak tak dalej pójdzie sam zakasze rękawy i przekopie Mierzeję Wiślaną. Oczywiście wszystko to nie ma związku z kampanią prezydencką.
Posłowie PSL i osobiście Władysław Kosiniak Kamysz złożyli projekt ustawy o wprowadzeniu emerytur stażowych - donosi na swojej stronie PulsHr. Swoją drogą to ciekawe doświadczenie przeczytać tekst o emeryturach stażowych, w którym ani razu nie pojawia się słowo "Solidarność". Ale to już kwestia rzetelności dziennikarskiej portalu PulsHR.
Jak się dowiadujemy z tekstu, już ponoć od 2016 r. PSL z Kukizem’15 walczą o możliwość przechodzenia na emeryturę po przepracowaniu określonego stażu pracy (kobiety 35, mężczyźni 40 lat) bez względu na wiek. Jednak jak dotąd nie udało się, bo nie było woli rządzących.
No cóż. W 2012 takiego prawa wyboru nie dawał. Nie tylko do spółki z PO wydłużył i zrównał wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67 roku życia, ale też wyrzucił do kosza kilka milionów podpisów odbierając społeczeństwu prawo do referendum emerytalnego. Dziś martwi się o prawo wyboru, bo ludzie ciężko pracują i płacą składki. Wtedy ciężka praca i płacenie składek nie były wystarczającymi argumentami, aby takie prawo wyboru dać.
HIPOKRYTA!
P.S.
Do pomysłów Kosiniaka-Kamysza wpisujących się w system emerytalny należy dodać jeszcze emerytury bez podatku i dobrowolność płacenia składek. To też genialne pomysły kogoś, kto był ministrem pracy i polityki społecznej. Należy więc oczekiwać, że ma elementarną wiedzę. Tymczasem są to postulaty rujnujące system emerytalny. Jaki zatem wg lidera PSL jest idealny emeryt? Odpowiedź brzmi: niepłacący składek, dobrowolnie przechodzący na emeryturę, którą będzie pobierał bez podatku. Ręce opadają!
ml
Jak się dowiadujemy z tekstu, już ponoć od 2016 r. PSL z Kukizem’15 walczą o możliwość przechodzenia na emeryturę po przepracowaniu określonego stażu pracy (kobiety 35, mężczyźni 40 lat) bez względu na wiek. Jednak jak dotąd nie udało się, bo nie było woli rządzących.
Troskliwy lider PSL argumentuje: Jest to docenienie tych, którzy odprowadzają składki i ciężko pracują, żeby mieli prawo wyboru - podkreślił w tekście. I dodał jeszcze: Uważam, że Polacy powinni mieć wybór jak długo chcą pracować. Dlatego wspólnie z OPZZ składamy projekt ustawy.
No cóż. W 2012 takiego prawa wyboru nie dawał. Nie tylko do spółki z PO wydłużył i zrównał wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67 roku życia, ale też wyrzucił do kosza kilka milionów podpisów odbierając społeczeństwu prawo do referendum emerytalnego. Dziś martwi się o prawo wyboru, bo ludzie ciężko pracują i płacą składki. Wtedy ciężka praca i płacenie składek nie były wystarczającymi argumentami, aby takie prawo wyboru dać.
HIPOKRYTA!
P.S.
Do pomysłów Kosiniaka-Kamysza wpisujących się w system emerytalny należy dodać jeszcze emerytury bez podatku i dobrowolność płacenia składek. To też genialne pomysły kogoś, kto był ministrem pracy i polityki społecznej. Należy więc oczekiwać, że ma elementarną wiedzę. Tymczasem są to postulaty rujnujące system emerytalny. Jaki zatem wg lidera PSL jest idealny emeryt? Odpowiedź brzmi: niepłacący składek, dobrowolnie przechodzący na emeryturę, którą będzie pobierał bez podatku. Ręce opadają!
ml

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 07.02.2020 14:52
Komentarze
Zawody wędkarskie „S” z ZG „Rudna”. Złowili prawie 350 kg ryb
25.06.2026 07:37

Komentarzy: 0
Solidarność z Zakładów Górniczych „Rudna” zorganizowała w sobotę 20 czerwca zawody wędkarskie o Puchar Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” KGHM Polska Miedź O/ZG „Rudna”. Do rywalizacji przystąpiło blisko 90 zawodników, którzy złowili łącznie prawie 350 kilogramów ryb.
Czytaj więcej
"Bez Czerwca 1976 nie byłoby Solidarności". W Płocku odbyły się uroczystości 50. rocznicy wydarzeń Czerwca 1976 roku
24.06.2026 23:50

Komentarzy: 0
W Teatrze Dramatycznym w Płocku odbyła się dziś uroczysta gala w związku z 50. rocznicą wydarzeń Czerwca 1976 roku. Wziął w niej udział Bartłomiej Mickiewicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".
Czytaj więcej
Zrobili to! Górnicy z ZG Sobieski wnieśli flagę Solidarności na Mont Blanc
24.06.2026 11:48

Komentarzy: 0
Trzech górników z Zakładu Górniczego Sobieski w Jaworznie, członków NSZZ „Solidarność” zdobyło dziś Mont Blanc, najwyższy szczyt Alp i symbol marzeń wielu miłośników gór wysokich. Na szczyt wnieśli ze sobą flagę Solidarności.
Czytaj więcej
„Jestem zdruzgotany”. Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej nie przebiera w słowach ws. Kacprzyka
24.06.2026 11:25

Komentarzy: 0
– To są poważne zarzuty, karne, prowadzące do zaniedbań oraz utraty zdrowia i życia. Jesteśmy zdruzgotani tą sprawą, nie kryję swoich emocji – powiedział prezes Naczelnej Izby Lekarskiej Łukasz Jankowski w rozmowie z Kanałem Zero, komentując nowe informacje nt. afery z Dawidem Kacprzykiem (KO), które ujawnił dr Emil Jędrzejewski.
Czytaj więcej
"Takie akcje umacniają wiarę w ruch związkowy". W szczecińskim Agryfie podpisano porozumienie
23.06.2026 21:52

Komentarzy: 0
23 czerwca 2026 roku, podczas spotkania "ostatniej szansy" z mediatorem, na dwa dni przed planowanym strajkiem ostrzegawczym, w firmie Agryf Szczecin udało się podpisać porozumienie pomiędzy pracodawcą a stroną społeczną.
Czytaj więcej