Jerzy Bukowski: Wzorowe działania krakowskich medyków

Z wielką przyjemnością chcę opisać znakomite działania ludzi ratujących życie i zdrowie pacjentów, jakie miałem okazję obserwować kilka dni temu.
Jeżeli w mediach pojawiają się teksty o publicznej służbie zdrowia w Polsce, to zazwyczaj w negatywnym tonie. Opisywane są w nich różne patologie, błędy, nadużycia, czyli ciemna strona lekarskiej rzeczywistości.
Dlatego z wielką przyjemnością chcę opisać znakomite działania ludzi ratujących życie i zdrowie pacjentów, jakie miałem okazję obserwować kilka dni temu, kiedy moja 92-letnia mama upadła na podłogę i rozbiła sobie głowę.
Po nieudanych próbach zatamowania krwi domowymi sposobami doszliśmy do wniosku, że trzeba jednak zadzwonić na numer alarmowy 112. Natychmiast zostałem przełączony do ratownika medycznego, który precyzyjnie wypytał mnie o szczegóły i zapewnił, że wkrótce przyjedzie karetka. Faktycznie, po niecałym kwadransie pojawiła się w naszym mieszkaniu trójka młodych, energicznych, kompetentnych, a przy tym bardzo sympatycznych ratowników. Natychmiast założyli mamie opatrunek i zaproponowali zawiezienie do szpitala, ponieważ rana jest na tyle głęboka, że wymaga szycia.
Nie upłynęło 5 minut, a mama siedziała już na specjalnym krześle, na którym zniesiono ją z czwartego piętra. Ratownicy poinformowali mnie, że za 2-3 godziny będę mógł odebrać ją ze Szpitala Wojskowego przy ulicy Wrocławskiej w Krakowie.
Kiedy zjawiłem się tam około godziny 3.00 życzliwa pielęgniarka poprosiła mnie, abym chwilę poczekał, ponieważ lekarz, który pełni nocny dyżur jest w tej chwili zajęty, ale postara się przyjść jak najszybciej. Nie minęło pół godziny, a młody doktor przyszedł z dokumentacją medyczną, w której szczegółowo opisano zastosowaną terapię oraz wskazania co do dalszego postępowania. Uspokoił mnie, że wszystko jest w porządku, a wynik tomografii komputerowej głowy bardzo dobry. Nie pozostało mi nic innego, jak podziękować za tak szybkie i fachowe zajęcie się mamą i odwieźć ją do domu.
Wszystkim, którzy we wzorowy sposób wypełnili swoje medyczne obowiązki w nocy z niedzieli na poniedziałek serdecznie dziękuję.
Dlatego z wielką przyjemnością chcę opisać znakomite działania ludzi ratujących życie i zdrowie pacjentów, jakie miałem okazję obserwować kilka dni temu, kiedy moja 92-letnia mama upadła na podłogę i rozbiła sobie głowę.
Po nieudanych próbach zatamowania krwi domowymi sposobami doszliśmy do wniosku, że trzeba jednak zadzwonić na numer alarmowy 112. Natychmiast zostałem przełączony do ratownika medycznego, który precyzyjnie wypytał mnie o szczegóły i zapewnił, że wkrótce przyjedzie karetka. Faktycznie, po niecałym kwadransie pojawiła się w naszym mieszkaniu trójka młodych, energicznych, kompetentnych, a przy tym bardzo sympatycznych ratowników. Natychmiast założyli mamie opatrunek i zaproponowali zawiezienie do szpitala, ponieważ rana jest na tyle głęboka, że wymaga szycia.
Nie upłynęło 5 minut, a mama siedziała już na specjalnym krześle, na którym zniesiono ją z czwartego piętra. Ratownicy poinformowali mnie, że za 2-3 godziny będę mógł odebrać ją ze Szpitala Wojskowego przy ulicy Wrocławskiej w Krakowie.
Kiedy zjawiłem się tam około godziny 3.00 życzliwa pielęgniarka poprosiła mnie, abym chwilę poczekał, ponieważ lekarz, który pełni nocny dyżur jest w tej chwili zajęty, ale postara się przyjść jak najszybciej. Nie minęło pół godziny, a młody doktor przyszedł z dokumentacją medyczną, w której szczegółowo opisano zastosowaną terapię oraz wskazania co do dalszego postępowania. Uspokoił mnie, że wszystko jest w porządku, a wynik tomografii komputerowej głowy bardzo dobry. Nie pozostało mi nic innego, jak podziękować za tak szybkie i fachowe zajęcie się mamą i odwieźć ją do domu.
Wszystkim, którzy we wzorowy sposób wypełnili swoje medyczne obowiązki w nocy z niedzieli na poniedziałek serdecznie dziękuję.

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 27.03.2019 10:11
Komentarze
Nieoficjalnie: Donald Tusk rozwiązał struktury Koalicji Obywatelskiej w Małopolsce
01.06.2026 14:58

Komentarzy: 0
Portal Onet.pl poinformował w poniedziałek po południu, że szef Koalicji Obywatelskiej i premier Donald Tusk podjął radykalną decyzję - struktury KO w Małopolsce zostały rozwiązane. Ma to być kara dla regionalnych władz partii za klęskę w referendum w Krakowie.
Czytaj więcej
Marcin Bąk: Demokracjo, Demokracjo, bogini szalona...
30.05.2026 20:54

Komentarzy: 0
Demokraci poświęcają wiele uwagi i wiele energii na obronę Demokracji. Obronę przed nią samą. Takie przynajmniej wrażenie można odnieść, gdy będziemy obserwować nerwowe ruchy związane na przykład z torpedowaniem projektu prezydenckiego referendum lub próby, nieskuteczne zresztą, storpedowania referendum za odwołaniem prezydenta Krakowa.
Czytaj więcej
Tusk odmówił przyjęcia podpisów ws. obrony szpitala w Lesku
29.05.2026 11:41

Komentarzy: 0
Przed Sejmem trwa protest w obronie Szpitala Specjalistycznego w Lesku, któremu grozi zamknięcie. Podczas posiedzenia Sejmu w centrum sprawy znalazł się premier Donald Tusk, któremu poseł Marcelina Zawisza próbowała przekazać niemal 6 tys. podpisów zebranych przez mieszkańców. Szef rządu nie wiedział, jak się zachować, i przez dłuższą chwilę nie reagował na próby nawiązania kontaktu.
Czytaj więcej
Andrzej Duda liderem sondażu w Krakowie. Kandydaci KO daleko w tyle
28.05.2026 17:51

Komentarzy: 0
Po odwołaniu Aleksandra Miszalskiego ruszyła polityczna walka o Kraków. W mieście pojawiają się kolejne nazwiska potencjalnych kandydatów, a najnowszy sondaż pokazuje, kto dziś miałby największe szanse na zwycięstwo. Na czele znalazł się były prezydent Andrzej Duda.
Czytaj więcej
Pilny komunikat dla mieszkańców Krakowa
27.05.2026 12:47
