Jerzy Bukowski: Kolejne Planty w Krakowie?

Najciekawszym elementem będzie niewątpliwie budowa dwóch kolejnych Plant: w Podgórzu i w Nowej Hucie.
Kandydujący po raz piąty na urząd prezydenta Krakowa profesor Jacek Majchrowski przedstawił podczas prezentacji swojego komitetu wyborczego bardzo oryginalny program.
Jego najciekawszym elementem będzie niewątpliwie budowa dwóch kolejnych Plant: w Podgórzu i w Nowej Hucie.
- To na razie nazwy umowne. Będą to tereny zielone, na które składają się poszczególne parki oraz brakujące między nimi tereny, które zostaną dokupione. Dzięki temu powstaną Planty jak w centrum, ale znacznie większe, bo jedne będą miały około 140 hektarów, a drugie będą jeszcze większe. Dla Nowej Huty z okazji jej 70-lecia chcemy też zrobić projekt 70 ulic dla tej najmłodszej dzielnicy miasta - powiedział prof. Majchrowski.
Uważa on, że skończył się już lub właśnie kończy czas wielkich inwestycji budowlano-komunikacyjnych, w kolejnej kadencji zamierza się on więc skupić na tym, co jest ważne dla każdego mieszkańca podwawelskiego grodu i wiąże się z najbliższymi mu terenami.
W skład Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Majchrowskiego - Obywatelski Kraków weszli działacze kilku organizacji i partii, w tym Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jest on otwarty na aktywistów ruchów miejskich i obywatelskich. Około 10 września ma być przedstawiona pełna list kandydatów komitetu do Rady Miasta Krakowa.
Jego najciekawszym elementem będzie niewątpliwie budowa dwóch kolejnych Plant: w Podgórzu i w Nowej Hucie.
- To na razie nazwy umowne. Będą to tereny zielone, na które składają się poszczególne parki oraz brakujące między nimi tereny, które zostaną dokupione. Dzięki temu powstaną Planty jak w centrum, ale znacznie większe, bo jedne będą miały około 140 hektarów, a drugie będą jeszcze większe. Dla Nowej Huty z okazji jej 70-lecia chcemy też zrobić projekt 70 ulic dla tej najmłodszej dzielnicy miasta - powiedział prof. Majchrowski.
Uważa on, że skończył się już lub właśnie kończy czas wielkich inwestycji budowlano-komunikacyjnych, w kolejnej kadencji zamierza się on więc skupić na tym, co jest ważne dla każdego mieszkańca podwawelskiego grodu i wiąże się z najbliższymi mu terenami.
W skład Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Majchrowskiego - Obywatelski Kraków weszli działacze kilku organizacji i partii, w tym Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jest on otwarty na aktywistów ruchów miejskich i obywatelskich. Około 10 września ma być przedstawiona pełna list kandydatów komitetu do Rady Miasta Krakowa.

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 27.08.2018 15:24
Komentarze
Michał Drewnicki: Jestem gotowy do walki o prezydenturę w Krakowie
02.06.2026 22:39

Komentarzy: 0
Kandydat PiS na prezydenta Krakowa Michał Drewnicki powiedział PAP, że jest gotów do walki o prezydenturę. Trzeba będzie dokładnie przyjrzeć się wydatkom miasta i ukrócić „niekonieczne, bzdurne fanaberie”; nie wyobrażam sobie, aby strefa czystego transportu w obecnej formie została utrzymana – mówił.
Czytaj więcej
Ważny komunikat dla mieszkańców Krakowa
02.06.2026 07:49

Komentarzy: 0
Mieszkańcy Krakowa i turyści planujący wypoczynek na Zakrzówku muszą liczyć się z utrudnieniami. Miasto poinformowało o czasowym zamknięciu kąpieliska po wykryciu w jednej z niecek basenowych nieznanej substancji. Do czasu zakończenia badań laboratoryjnych obiekt pozostanie niedostępny dla odwiedzających.
Czytaj więcej
Kara za referendum. Tusk rozwiązał struktury w Małopolsce
01.06.2026 16:04

Komentarzy: 0
Uchwałą Zarządu Krajowego KO zostały rozwiązane struktury regionalne partii w Małopolsce – poinformowała w poniedziałek posłanka Dorota Niedziela, która została wyznaczona na komisarza regionalnego.
Czytaj więcej
Nieoficjalnie: Donald Tusk rozwiązał struktury Koalicji Obywatelskiej w Małopolsce
01.06.2026 14:58

Komentarzy: 0
Portal Onet.pl poinformował w poniedziałek po południu, że szef Koalicji Obywatelskiej i premier Donald Tusk podjął radykalną decyzję - struktury KO w Małopolsce zostały rozwiązane. Ma to być kara dla regionalnych władz partii za klęskę w referendum w Krakowie.
Czytaj więcej
Dokładnie rok temu Polacy wybrali nowego prezydenta
01.06.2026 09:08

Komentarzy: 0
1 czerwca mija rok od zwycięstwa Karola Nawrockiego. W drugiej turze wyborów obywatelski kandydat popierany przez PiS pokonał kandydata KO Rafała Trzaskowskiego, zdobywając ponad 10,6 mln głosów. Dziś jego współpracownicy podkreślają, że było to zwycięstwo osiągnięte wbrew politycznym prognozom i ogromnej mobilizacji przeciwników.
Czytaj więcej