Szukaj
Konto

Jerzy Bukowski: Jeden okupant zastąpił drugiego

Jerzy Bukowski: Jeden okupant zastąpił drugiego
Źródło: pexels.com
Pisałem o tym wielokrotnie, ale jeszcze raz powtórzę: nie było żadnego wyzwolenia, tylko zastąpienie jednego okupanta przez drugiego.
W styczniu w wielu polskich miastach organizowane są uroczystości z okazji "wyzwolenia" ich w 1945 roku przez Armię Czerwoną.
Pisałem o tym wielokrotnie, ale jeszcze raz powtórzę: nie było żadnego wyzwolenia, tylko zastąpienie jednego okupanta przez drugiego. W tych samych więzieniach, w których Niemcy torturowali i mordowali w latach 1939-1945 polskich patriotów, to samo robili potem o wiele dłużej Sowieci.
Warto o tym pamiętać gwoli zgodności z prawdą historyczną.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 19.01.2019 12:58