"Sukcesów dla Pana i wszystkich Amerykanów". Duda pisze do Trumpa z okazji 4 lipca

Polskę i Stany Zjednoczone łączą więzy wielowiekowej przyjaźni i braterstwa, które na przestrzeni ostatnich czterech lat jeszcze bardziej się zacieśniły - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy gratulacyjnej do prezydenta USA Donalda Trumpa z okazji Święta Narodowego USA.
Polskę i Stany Zjednoczone łączą więzy wielowiekowej przyjaźni i braterstwa, które na przestrzeni ostatnich czterech lat jeszcze bardziej się zacieśniły - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy gratulacyjnej do prezydenta USA Donalda Trumpa z okazji Święta Narodowego USA.
"Z okazji Święta Narodowego Stanów Zjednoczonych Ameryki, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, składam na Pańskie ręce najserdeczniejsze gratulacje oraz najlepsze życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności dla całego Narodu Amerykańskiego" - napisał polski prezydent w depeszy skierowanej do amerykańskiego przywódcy w dniu Święta Niepodległości USA.
Treść depeszy opublikowała Kancelaria Prezydenta RP na stronie internetowej.
"Polskę i Stany Zjednoczone łączą więzy wielowiekowej przyjaźni i braterstwa, które na przestrzeni ostatnich czterech lat jeszcze bardziej się zacieśniły. Potwierdzeniem tego były treść i intensywny kalendarz naszych spotkań" - podkreślił polski prezydent. Dodał, że każda przeprowadzona przez między nim a prezydentem Trumpem rozmowa przynosiła wymierne korzyści Polsce i USA, pieczętując wiążące oba państwa partnerstwo strategiczne.
"Panie Prezydencie, bieżący rok jest rokiem szczególnym także z uwagi na trwający w Polsce i Stanach Zjednoczonych cykl wyborczy. Życzę Panu wytrwałości w prowadzeniu trudnej i ze wszech miar nietypowej kampanii prezydenckiej" - napisał Duda.
Wyraził przekonanie, że oba nasze państwa będą nadal pogłębiać strategiczne partnerstwo i relacje dwustronne. "Proszę przyjąć, Panie Prezydencie, jeszcze raz najlepsze życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności dla Pana i wszystkich Amerykanów" - czytamy w depeszy.(PAP)
autor: Marzena Kozłowska
mzk/ mhr/
"Z okazji Święta Narodowego Stanów Zjednoczonych Ameryki, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, składam na Pańskie ręce najserdeczniejsze gratulacje oraz najlepsze życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności dla całego Narodu Amerykańskiego" - napisał polski prezydent w depeszy skierowanej do amerykańskiego przywódcy w dniu Święta Niepodległości USA.
Treść depeszy opublikowała Kancelaria Prezydenta RP na stronie internetowej.
"Polskę i Stany Zjednoczone łączą więzy wielowiekowej przyjaźni i braterstwa, które na przestrzeni ostatnich czterech lat jeszcze bardziej się zacieśniły. Potwierdzeniem tego były treść i intensywny kalendarz naszych spotkań" - podkreślił polski prezydent. Dodał, że każda przeprowadzona przez między nim a prezydentem Trumpem rozmowa przynosiła wymierne korzyści Polsce i USA, pieczętując wiążące oba państwa partnerstwo strategiczne.
"Panie Prezydencie, bieżący rok jest rokiem szczególnym także z uwagi na trwający w Polsce i Stanach Zjednoczonych cykl wyborczy. Życzę Panu wytrwałości w prowadzeniu trudnej i ze wszech miar nietypowej kampanii prezydenckiej" - napisał Duda.
Wyraził przekonanie, że oba nasze państwa będą nadal pogłębiać strategiczne partnerstwo i relacje dwustronne. "Proszę przyjąć, Panie Prezydencie, jeszcze raz najlepsze życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności dla Pana i wszystkich Amerykanów" - czytamy w depeszy.(PAP)
autor: Marzena Kozłowska
mzk/ mhr/


Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 04.07.2020 20:27
Komentarze
Nagły zwrot w rozmowach USA–Iran. Spotkanie odwołane
19.06.2026 07:14
Jest odpowiedź USA dotycząca stałej bazy wojsk w Polsce
18.06.2026 17:55

Komentarzy: 0
Polska otrzymała pozytywny sygnał ze Stanów Zjednoczonych w sprawie utworzenia stałej bazy wojsk amerykańskich. Premier Donald Tusk poinformował, że odpowiedź administracji USA była szybsza i bardziej przychylna, niż zakładała strona polska. Jednocześnie zaznaczył, że procedura nie została jeszcze ostatecznie zakończona.
Czytaj więcej
Polityka klimatyczna UE blokuje rozwój AI w Europie
18.06.2026 14:29
Klęska premiera Izraela. Netanjahu czuje się zdradzony przez Trumpa
16.06.2026 21:31

Komentarzy: 0
Informacja o dojściu do porozumienia USA z Iranem, a zwłaszcza warunki porozumienia, wstrząsnęły państwem żydowskim. To wielka porażka Benjamina Netanjahu, na którego spadają gromy ze strony opozycji, ale też wściekają się koalicjanci. A wybory jeszcze w tym roku… Co gorsza dla Bibiego, jak nazywa się izraelskiego premiera, perspektywy wyglądają nieciekawie, bo wyraźnie Donald Trump traci cierpliwość do „jastrzębiego” przywódcy Izraela.
Czytaj więcej
Trump: Wkrótce będziemy mogli przywrócić sankcje na rosyjską ropę
16.06.2026 16:56

Komentarzy: 0
Prezydent USA Donald Trump oświadczył we wtorek, że „wkrótce” będzie w stanie przywrócić sankcje na rosyjską ropę naftową załadowaną na statki. Dotychczasowe zwolnienie z sankcji wygasa w środę.
Czytaj więcej

