Zimowy śmigus-dyngus: W całym kraju opady śniegu i deszczu
02.04.2018 14:30

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Ponad cztery tysiące odbiorców w całej Polsce nie ma prądu, w wyniku wichur, które przechodzą przez Polskę. W całym kraju występują też opady śniegu i deszczu. Policja apeluje o ostrożność na drogach oraz zapowiada dodatkowe kontrole na drogach.
Jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, najwięcej odbiorców bez prądu jest w Lubuskiem i na Podlasie, ale również w województwie łódzkim, na Podparciu, Śląsku oraz Warmii i Mazurach. Awarie wynikają z silnego wiatru, który uszkadza linie energetyczne.
Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak potwierdził, że minionej doby strażacy odnotowali 128 interwencji związanych z opadami oraz silnym wiatrem.
Dużo pracy ma też policja, która dzisiaj będzie pilnować bezpieczeństwa na drogach, w czasie świątecznych powrotów.
źródło: dorzeczy.pl
raw
Rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak potwierdził, że minionej doby strażacy odnotowali 128 interwencji związanych z opadami oraz silnym wiatrem.
Dużo pracy ma też policja, która dzisiaj będzie pilnować bezpieczeństwa na drogach, w czasie świątecznych powrotów.
źródło: dorzeczy.pl
raw

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Tagi
Data publikacji: 02.04.2018 14:30
IMGW wydał komunikat. Oto co nas czeka w najbliższych dniach
27.03.2026 20:20

Komentarzy: 0
Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, pogodę w Europie północno-zachodniej i południowo-wschodniej będą kształtowały niże: jeden z ośrodkiem nad Morzem Norweskim, drugi z ośrodkami położonymi nad centralną Grecją oraz nad zachodnią Turcją. Pozostały obszar kontynentu pozostanie pod wpływem Wyżu Azorskiego. Przeważający obszar Polski będzie pod wpływem klina tego wyżu, jedynie południowy wschód będzie na skraju niżu znad Grecji i zachodniej Turcji. W drugiej połowie dnia nad krańce północno-zachodnie kraju zacznie nasuwać się zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym związana z niżem znad Morza Norweskiego. Północno-zachodnia połowa kraju będzie w chłodnej i suchej masie powietrza polarnego, a południowo-wschodnia w cieplejszej i wilgotnej masie powietrza polarnego morskiego.
Czytaj więcej
Warszawa: Protest „Solidarności” w obronie Agnieszki Harasimowicz z IMGW
25.03.2026 18:59

Komentarzy: 0
Dzisiaj w Warszawie odbył się kolejny protesty członków NSZZ „Solidarność” w obronie Agnieszki Harasimowicz z IMGW. W obronie działaczki związkowej pojawili się przedstawiciele „Solidarności” z wielu regionów Polski i branż.
Czytaj więcej
Pogoda w Wielkanoc może zaskoczyć. Najnowsza prognoza
23.03.2026 09:07

Komentarzy: 0
Obecnie nad Polską utrzymuje się pas wysokiego ciśnienia, rozciągający się od Atlantyku po Rosję, co zapewnia stabilne i umiarkowanie ciepłe warunki. Najbliższe tygodnie przyniosą zmienną pogodę, ale są już pierwsze prognozy na Wielkanoc.
Czytaj więcej
IMGW wydał komunikat. Oto co nas czeka w najbliższym czasie
22.03.2026 19:41

Komentarzy: 0
Jak informuje IMGW, nad północną Europą dominować będą niże znad Morza Północnego i Oceanu Arktycznego. Wpływ niżów zaznaczy się także na krańcach południowych kontynentu. Nad pozostałą częścią Europy dominować będzie obszar wyżowy rozciągający się od Wysp Azorskich po Rosję. Polska będzie pod wpływem tego obszaru. Po południu na północnym zachodzie kraju zaznaczy się wpływ rozmywającego się chłodnego frontu atmosferycznego, związanego z niżem znad Morza Barentsa. Napływać będzie powietrze polarne morskie.
Czytaj więcej
IMGW wydał nowy komunikat. Oto co nas czeka
22.03.2026 09:28
