loading
Proszę czekać...

Wydarzenia


« wstecz [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] dalej »
kafelka Waldemar Kuczyński: Boga już nie ma, a na ołtarzu jest Prezes - 2018-08-17
- Słowa abp. Depo są kamuflażem. Naprawdę brzmią tak; kto przeciw PiS i temu co ono robi z Konstytucją i Polską, ten przeciw Ewangelii - napisał na Twitterze Waldemar Kuczyński.
kafelka Rafał Trzaskowski złożył wniosek o delegalizację ONR: "Nigdy więcej przemarszów bojówek" - 2018-08-17
- Składam wniosek do Prokuratora Generalnego o delegalizację ONR i apeluję do pozostałych kandydatów: podpiszcie się pod nim. To nasz obowiązek wobec tych, którzy walczyli z faszyzmem i nazizmem - poinformował Rafał Trzaskowski.
kafelka [video] Patrick Ney: Hollywood powinno zrobić film o niesamowitej historii Witolda Pileckiego - 2018-08-17
Patrick Ney jest mieszkającym w Polsce Brytyjczykiem. A w zasadzie jest już Polakiem pochodzenia brytyjskiego, ponieważ wystąpił o polskie obywatelstwo. Jest oczarowany polską historią i Polską jako taką. Tym razem wzywa Hollywood do nakręcenia filmu o polskim bohaterze narodowym Witoldzie Pileckim
kafelka [Wideo] Piękny wyczyn. Na stulecie odzyskania niepodległości skoczyli z gigantyczną flagą  - 2018-08-17
W dniu Wojska Polskiego na Lotnisku Aeroklubu Warszawskiego w Chrcynnie pod Warszawą spadochroniarze z Wojskowej Akademii Technicznej skoczyli na spadochronie z wielką flagą Polski. 
kafelka dr Piotr Łysakowski: Powstanie Warszawskie to dla Niemców mentalna przepaść - 2018-08-17
– Niemcom trudno pojąć fenomen Powstania, ponieważ niewiele wiedzą o okupacji Polski w czasie II wojny światowej. Po drugie ze względu na system wychowania nie rozumieją np. słowa „patriotyzm”. Dla nich, wychowanych przez pokolenie '68, obchody Powstania to odradzanie się nacjonalizmu – mówi w rozmowie z Jakubem Pacanem historyk, ekspert ds. stosunków polsko-niemieckich, dr Piotr Łysakowski.
kafelka Tomasz Lis: Klęska ligowych drużyn w pucharach wzbudza większe emocje niż mordowanie demokracji - 2018-08-17
Tomasz Lis na Twitterze po raz kolejny postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami na temat stanu polskiej demokracji.
kafelka [Nasz wywiad] Przedwczoraj wzbudzili niemałą sensację Kim są rycerze z Jomsborga?  - 2018-08-17
W środowej Wielkiej Defiladzie Niepodległości brali udział liczni rekonstruktorzy. Duże zainteresowanie wzbudzili wczesnośredniowieczni rycerze reprezentowani przez drużynę grodu Warowni Jomsborg. (Nazwa nawiązuje do legendarnej osady wikingów u ujścia Odry). – Jesteśmy wikingami, ale polskimi, Jomsborczykami Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Są wśród nas również woje słowiańscy, każdy decyduje sam – czy chce być Słowianinem, czy wikingiem pochodzenia skandynawskiego – zdradza w rozmowie z Mateuszem Kosińskim Stanisław Wdowczyk, wódz Wikingów z Warowni Jomsborg. 
kafelka [video] Żakowski o Patryku Jakim: "Człowiek katastrofa. Wpiep***ł nas w aferę reprywatyzacyjną" - 2018-08-17
Rafał Trzaskowski był gościem red. Jacka Żakowskiego na antenie Radia TOK FM. O ile krytyka Rafała Trzaskowskiego w kierunku jego głównego politycznego rywala nie może dziwić, o tyle słowa wypowiedziane przez dziennikarza wręcz szokują. 
kafelka Szef PKW: Dobrze, że Andrzej Duda zawetował ustawę. Gdyby nie to, naruszone zostałoby prawo unijne - 2018-08-17
- Uważam, że była to dobra decyzja, bo gdyby weszła w życie nowela uchwalona przez Sejm, to w moim przekonaniu naruszyłoby to i kodeks wyborczy, i akty prawa unijnego, bo oba te akty mówią, że wybory do Parlamentu Europejskiego są proporcjonalnymi - stwierdził w wywiadzie dla TOK FM sędzia Wojciech Hermeliński, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej.
kafelka Niemcy wycinają lasy, które zaatakował kornik drukarz. Co robi KE? Milczy - 2018-08-17
Kornik drukarz, który zaatakował Puszczę Białowieską, tym razem grasuje po lasach w Niemczech. Niemcy w celu walki z owadem rozpoczęli wycinkę lasów w Bawarii. Gdy w Polsce prowadzono podobne działania, Komisja Europejska zablokowała wycinkę i groziła nam karami. Tym razem sprawy nie zauważa.
« wstecz [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.