loading
Proszę czekać...

Wydarzenia


« wstecz [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] dalej »
kafelka [transmisja online] Komisja Weryfikacyjna przesłuchała kuratora rzekomego spadkobiercy kamienicy - 2018-01-16
Dzisiaj przed południem komisja weryfikacyjna kierowana przez Patryka Jakiego rozpoczęła przesłuchania w sprawie kamienicy przy ulicy Łochowskiej 38 na warszawskiej Pradze. 
kafelka Jak medium Agory informuje czytelników o wycofaniu się PE z art. 7 wobec Polski: "Spokojnie, jeszcze KE" - 2018-01-16
Dzisiaj tuż przed południem polskie media obiegła wiadomość, że szefowie grup politycznych w PE zdecydowali, iż Parlament wycofa się ze swojej procedury w sprawie art. 7 unijnego traktatu wobec Polski. Okazało się, że niektóre media musiały w związku z tym... "uspokajać" swoich czytelników, że wbrew pozorom nie jest to dobra wiadomość.
kafelka Sędzia Irena Kamińska: Nie czujemy się lepsi od innych, ale powtórzę: jesteśmy nadzwyczajną kastą - 2018-01-16
Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego Irena Kamińska, autorka słynnego już określenia o sędziowskiej "nadzwyczajnej kaście" na antenie Polsat News przekonywała dzisiaj, że jej słowa zostały wyrwane z kontekstu, lecz mimo to je podtrzymuje.
kafelka Austria planuje wprowadzić swoje 500+ - 2018-01-16
Jak informuje Geopolitical Intelligence Services, rząd Austrii pod wodzą Sebastiana Kurza planuje wprowadzić swoją wersję prorodzinnego programu 500 plus. 
kafelka Do Rzeczy: Jest postępowanie dyscyplinarne w sprawie lekarza, który nie chciał leczyć "pisowców" - 2018-01-16
Jak podaje tygodnik „Do Rzeczy”, Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej nakazał wszczęcie postępowania wobec lekarza, który na drzwiach swego gabinetu wywiesił kartkę z informacją, że "nie obsługuje pacjentów z PiS".
kafelka Pedofile i gwałciciele z całej Polski nie są już anonimowi. Od 1 stycznia ich nazwiska są jawne - 2018-01-17
Dane zostały zamieszczone w ogólnodostępnej części rejestru sprawców przestępstw na tle seksualnym. Teraz każdy użytkownik internetu szybko i bezpłatnie może sprawdzić, czy w jego sąsiedztwie nie mieszka zdeprawowany zboczeniec. Rejestr przestępców seksualnych jest dostępny na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. Składa się z dwóch części: ogólnodostępnej (rejestr publiczny) i z dostępem ograniczonym, z którego mogą korzystać tylko przedstawiciele organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, a także instytucji zajmujących się opieką nad dziećmi.
kafelka Minione dwanaście miesięcy to okres dużych napięć i nasilających się konfliktów. Kto sieje wiatr... - 2018-01-17
Przeglądając tygodniki polityczne wydawane po 1989 r. w podsumowaniach poszczególnych lat co roku można natknąć się na stwierdzenia, że minione dwanaście miesięcy to okres dużych napięć i nasilających się konfliktów. Trudno podobnych słów nie użyć w stosunku do roku 2017, szczególnie że w przestrzeni publicznej coraz częściej można zauważyć akty agresji. 
kafelka Tadeusz Majchrowicz o rekonstrukcji rządu: Kibicujemy i robimy swoje - 2018-01-16
Musimy przyzwyczaić się do sytuacji, że zmienia się koncepcja i wówczas muszą zachodzić także zmiany personalne. Do nowych zadań wyznacza się nowych ludzi – mówi Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność, w rozmowie z Barbarą Michałowską.
kafelka Rafał Górski dla TS: Eldorado w samorządach - 2018-01-17
Czy uważasz, że osoby wybrane na radnych powinny pracować na rzecz lokalnej wspólnoty, a nie dla swojego środowiska politycznego? Czy jesteś zdania, że z racji pełnionej funkcji, radni powinni otrzymywać odpowiednio wysokie wynagrodzenie (wraz z objęciem ubezpieczeniami społecznymi). Czy zgadzasz się, że zamknięta powinna być dla nich droga umożliwiająca pracę we wszystkich jednostkach samorządu terytorialnego i podległych im instytucjach?
kafelka Krysztopa: WP przyklaskuje lekarzowi, który nie przyjmie "pacjentów z PiS" - "Klauzula sumienia" - 2018-01-16
"Klauzulą sumienia" nazywa Wirtualna Polska deklarację lekarza Wojciecha Wieczorka z Rumi, który na drzwiach swojego gabinetu umieścił kartkę następującej treści: "W tym gabinecie nie obsługujemy pacjentów z PiS, ponieważ wyposażenie zostało zakupione z dotacji funduszy WOŚP". Klauzulą sumienia nazywa się zastraszanie lekarzy nie zgadzających się na zabijanie nienarodzonych i odmawiających niektórych czynności, które mogą do tego prowadzić
« wstecz [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.