loading
Proszę czekać...

Wydarzenia


« wstecz [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] dalej »
kafelka Policja odpowiada na list otwarty Obywateli RP: "To próba zwrócenia na siebie uwagi i wywarcia nacisku" - 2018-01-17
Obywatele RP zaapelowali w swoim liście o przeprowadzenie śledztwa w sprawie niedawnych wydarzeń na Jasnej Górze. Zarzucono policji sprzyjanie środowiskom kibicowskim, inwigilację oraz absencję policji podczas starć Obywateli RP z kibicami. Rzecznik prasowy policji odniósł się do tych zarzutów.
kafelka Lech Wałęsa: Teczki Kiszczaka powstały na zlecenie Kaczyńskich - 2018-01-17
Były prezydent przedstawił na Facebooku swoją wersję dotyczącą powstania teczek Tajnego Współpracownika o pseudonimie "Bolek". 
kafelka Obchody odzyskania niepodległości. Bo wszystko zaczęło się w Krakowie! - 2018-01-17
Choć rocznica odzyskania niepodległości przypada formalnie w jednym dniu 11 listopada, to Kraków zaplanował obchody na cały rok, ba rozpoczął świętowanie nawet już pod koniec ubiegłego roku! Ale - jak podkreśla prezydent miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski, historyk  – Niepodległość ściśle związana jest z Krakowem i chcemy to uczcić. Legenda głosi, że na stoliku, który stoi u mnie w sekretariacie, podpisywano rozbrojenie Austriaków. Miasto z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowało więc szereg wydarzeń odbywających się w Krakowie.
kafelka Netflix przygotowuje polski serial political fiction. Reżyserem m.in Agnieszka Holland  - 2018-01-17
Doczekamy się niedługo pierwszego serialu serwisu VOD w języku polskim. Serial liczący 8 odcinków ma zostać zaprezentowany jeszcze w tym roku. Według fabuły żelazna kurtyna wciąż istnieje, a z dyktaturą w Polsce walczy grupa ludzi. Jednym z reżyserów ma być znana z częstej krytyki obecnej władzy Agnieszka Holland. 
kafelka Andrzej Duda: "Czy jesteśmy w stanie wejść w konkurencję z rozwiniętym technologicznie zachodem? Tak!" - 2018-01-17
"Jeżeli przejdziemy na elektromobilność, będziemy w stanie zapewnić czystsze powietrze" - podkreślił Prezydent RP Andrzej Duda w Pałacu Prezydenckim podczas otwarcia konferencji pt. „Technologie przyszłości. Elektromobilność”. To drugie spotkanie ekspertów w ramach cyklu poświęconego kluczowym technologiom jutra. 
kafelka Dziesięcioletni chłopiec z Nowego Jorku stworzył... klub zrzeszający młodych transwestytów - 2018-01-17
Chłopiec postanowił wykorzystać swoją popularność i stworzył pierwszy w historii klub drag queen tylko dla dzieci. 
kafelka "K***a nie kłamcie!" Poseł Kukiz'15 nie zostawił suchej nitki na SLD - 2018-01-17
"17 stycznia 1945 roku żołnierze 1 Armii Wojska Polskiego wyzwolili zrujnowaną Warszawę" – napisał na swoim koncie na Twitterze Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na ten wpis bardzo ostro zareagował poseł klubu Kukiz'15, Tomasz Jaskuła, który odpowiadając nie przebierał w słowach.
kafelka Polska znów naraziła się Brukseli? Nasze stocznie pod lupą KE - 2018-01-17
Zachęty podatkowe dla polskich stoczni będą sprawdzane przez Komisję Europejską. Umożliwienie stoczniom płacenia zryczałtowanego podatku w wysokości 1 proc. od sprzedaży pochodzącej z budowy i przebudowy statków zamiast podatku dochodowego od osób prawnych lub od osób fizycznych może dawać niektórym podmiotom przewagę konkurencyjną. Państwa członkowskie są wolne, aby określać swoje systemy podatkowe, ale tak, aby było to zgodne z traktatami unijnymi – podkreśla Piotr Świtalski z Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
kafelka Niemiecka telewizja ZDF przed polskim sądem za serial "Nasze matki, nasi ojcowie" - 2018-01-17
Przed krakowskim sądem odbyła się dziś kolejna rozprawa przeciwko niemieckiej telewizji publicznej ZDF za emisję serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”.
kafelka [video] Joanna Schmidt (N.) o głosowaniu kolegów z partii: Jestem zdegustowana, zła na to, co się stało - 2018-01-17
- Jestem zdegustowana, jestem zła rzeczywiście, bo pracując nad ustawą liberalizującą zapisy nie miałam świadomości, że nasi posłowie zachowają się w taki sposób jak się zachowali - powiedziała Joanna Schmidt, posłanka Nowoczesnej.
« wstecz [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.