loading
Proszę czekać...

Wydarzenia


« wstecz [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] dalej »
kafelka "Financial Times": Niemiecka policja rekrutuje Polaków. "Zanim skończymy z nimi, będą śnić po niemiecku" - 2018-04-21
Kiedy policja w Brandenburgii otrzymała rozkazy dotyczące zwiększenia liczebności funkcjonariuszy, ich oczy skierowały się na Polskę. Wybór ten zrodził się niejako z konieczności, bowiem obywatele Niemiec nie wykazywali chęci do pracy w policji, a lęk przed pogłębianiem się chaosu związanego z zamachami terrorystycznymi skłonił władze do powiększenia szeregów tych służb o 15 tys.
kafelka Trafił Kosa na Szynkowskiego vel Sęka: Pomoc niepełnosprawnym to nie działanie ad hoc  - 2018-04-21
W odpowiedzi na propozycje by zapisać pomoc rodzicom niepełnosprawnych dzieci w konstytucji opozycja zarzuca PiS-owi populizm. - W przypadku tej grupy, o której mówimy, to nie jest coś nagłego i nowego, to oczekiwania wyrażane od lat. Niestety w znacznej mierze jeszcze w nie wystarczający sposób spełnione. W tym sensie uważam, że pojawienie się szybkiej odpowiedzi za dobre, bo ona się nie pojawiła ad hoc,  a po analizie, że jest to problem nie rozwiązany. I należy wreszcie to zrobić – ocenia w rozmowie z Mateuszem Kosińskim Szymon Szynkowski vel Sęk poseł Prawa i Sprawiedliwości.
kafelka [Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Krysztopy: "Dawno nikt mnie nie wzywał na przesłuchanie..." - 2018-04-21
Ten i inne rysunki znajdziecie w nadchodzącym numerze Tygodnika Solidarność
kafelka Nord Stream 2. Berlin zwodzi, czas ucieka - 2018-04-21
Rosja i Niemcy przegrupowują siły w batalii o realizację projektu gazociągu Nord Stream 2. Oba kraje prowadzą grę. Próbują łudzić przeciwników projektu rzekomym utrzymaniem tranzytu rosyjskiego gazu przez Ukrainę po 2019 r. Angela Merkel i członkowie jej rządu wysyłają delikatne sygnały mające sugerować powolną zmianę stanowiska wobec Moskwy. Tymczasem Nord Stream 2 dostaje kolejne pozwolenia na budowę, a w Brukseli toczy się bezpardonowa walka lobbystów o kształt przepisów prawnych mających regulować działalność gazociągu. Tymczasem czas ucieka i coraz bliżej przejęcia prezydencji unijnej przez Austrię, gorącego zwolennika Nord Stream 2. Co gorsza, nie można być też pewnym zachowania obecnie przewodniczącej UE Bułgarii – władze w Sofii naszpikowane są politykami prorosyjskimi.
kafelka [video] Zobacz jak Biedroń skarży się Kuźniarowi na PiS: "Śmieją się z nas wszędzie.Stajemy się kuriozum" - 2018-04-21
- To jest absurd, śmieją się z nas wszędzie. Pukają się w czoło, co my najlepszego robimy, no bo to jest niepoważne. To wynika prawdopodobnie też z tego, że akurat ludzie z formacji Prawa i Sprawiedliwości, oni generalnie boją się świata, oni nie podróżują, nie znają języków (...) Oni się boją tego świata. Jak się boją, to będą nam budowali mury, zamiast je burzyć - mówił w programie Onet Rano nadzieja opozycji Robert Biedroń
kafelka List do Redakcji: "Mam uzasadnione podejrzenie, że moje wnuczki porwano" - 2018-04-20
Jestem dziadkiem dwóch czterolatek Avy Neo Patterson i Mii Neo Patterson. Są dziećmi mojej córki Alexandry Pietrasiewicz i Johna Patricka Pattersona obywatela brytyjskiego. Rodzice dziewczynek nie mieszkają razem. Zasady opieki nad dziewczynkami ustalił sąd, a konkubinat ich rodziców został rozwiązany 02.10.17 . Zgodnie z harmonogramem wizyt ustalonym na jesieni 2017 w weekend wielkanocny dziewczynki były z ojcem. Miał je odwieźć do niedzieli 1 kwietnia 2018 do 18.00. Nie odwiózł. Mam uzasadnione podejrzenie, że moje wnuczki porwano - pisze do nas pan Adam Pietrasiewicz z prośbą o nagłośnienie sprawy
kafelka Pary homoseksualne chcą przeprowadzić "małżeństwa" tylnymi drzwiami - 2018-04-20
Pary prowadzące homoseksualny styl życia zainicjowały postępowanie przed polskim Trybunałem Konstytucyjnym, w którym chcą uznania, że przepisy kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, gwarantujące prawo do zawarcia małżeństwa jedynie kobiecie i mężczyźnie, są niezgodne z Konstytucją RP. Takie działanie może wymusić wprowadzenie w Polsce tzw. „związków partnerskich”. Instytut Ordo Iuris, w przesłanej do TK opinii, wskazuje, że skargi inicjujące to postępowanie są całkowicie bezzasadne, a Konstytucja chroni tożsamość małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny oraz zakazuje wprowadzania (instytucjonalizacji) wszelkich związków alternatywnych.
kafelka Ławki Niepodległości mają upamiętnić stulecie niepodległości. Dobry pomysł? - 2018-04-20
W piątek Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło konkurs na projekt pomnika – Ławki Niepodległości,  który będzie symbolicznym upamiętnieniem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki programowi na terenie całej Polski zostaną wybudowane pomniki upamiętniające tradycję, chwałę i sławę oręża polskiego.
kafelka Premier w odpowiedzi na protesty w Sejmie proponuje zmiany konstytucyjne - 2018-04-20
Dzisiaj chcemy zaproponować, by ci ludzie, którzy są najbardziej poszkodowani przez los zostali dodatkowo wsparci. Solidarne i sprawiedliwe państwo, które jest wspólnotą, musi też polegać na tym, że ci najsilniejsi, wspierają najbardziej potrzebujących, najsłabszych – powiedział premier Mateusz Morawiecki przed spotkaniem z protestującymi rodzicami osób niepełnosprawnych w Sejmie.
kafelka Prostytucja polskich celebrytek w Dubaju zadziałała na Polaków. Książka zniknęła z półek - 2018-04-20
Wczoraj pisaliśmy o książce „Dziewczyny z Dubaju” dziennikarza Piotra Krysiaka, która przedstawia problem polskich celebrytek, które prostytuują się w Dubaju. Dzisiejszy dzień przyniósł nowe rewelacje.
« wstecz [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.