loading
Proszę czekać...

Wydarzenia


« wstecz [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] dalej »
kafelka [Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Wasiukiewicza: Tato, po co nam duże lotnisko? - 2018-06-17
Ten i inne rysunki zobaczycie w nadchodzącym numerze Tygodnika Solidarność
kafelka [Polemika] Dr Tomasz Nałęcz: PIG działał z ogromnymi sukcesami - 2018-06-17
W portalu internetowym Tygodnika Solidarność w dn. 06.06.2018 ukazał się wywiad z wiceministrem środowiska, Głównym Geologiem Kraju p. Mariuszem Jędryskiem pt. „Jesteśmy najbogatszym surowcowo krajem UE. Pierwiastki ziem rzadkich z dna Atlantyku”. W wywiadzie tym poruszono szereg kwestii składających się na dwa główne wątki dotyczące tzw. polityki surowcowej państwa oraz organizacji geologii w Polsce. O ile pierwszy wątek, sprowadzony tutaj do mitycznych bogactw dna oceanicznego (bagatelizując koszty tych mrzonek) i równie baśniowych zasobów gazu z łupków, odpowiednio gołosłownych i fikcyjnych perspektyw (w dodatku negatywnie zweryfikowanych przez praktykę) można po prostu potraktować jako opowiadanie fantazji, to ten drugi wątek przewijający się przez cały wywiad jest nie tyle kontrowersyjny, co mijający się z rzeczywistością stąd prośba o opublikowanie poniższego sprostowania.
kafelka [Chrześcijanie na D. Wschodzie] Za posiadanie krzyżyka w Korei Kim Dzong Una może grozić kara śmierci - 2018-06-17
Przenieśmy się z Bliskiego na Daleki Wschód. Szczyt Trump-Kim w Singapurze. Korea Północna jest na ustach wszystkich. Dyktator Kim Dzong Un spotyka się z prezydentem USA tworząc „historię” – jak określiły to media. Świat jak w latach powojennych znowu drży przez atomowymi „grzybami” i szaleńcem z dostępem do czerwonego guzika. Denuklearyzacja – hasło dnia. Nikt nie mówi o tym, że od 2002 roku w rankingu organizacji Open Doors w zestawieniu najbardziej antychrześcijańskich reżimów kamaryla Kimów zajmuje nieprzerwanie 1 miejsce. Tortury i gułag za posiadanie Pisma Świętego? Przekrój prześladowań chrześcijan w Korei Północnej jest tak wielki, że w rankingu antychrześcijańskich państw KRLD zdeklasowała nawet miejsca, gdzie regularnie dochodzi do ataków islamistów. Prześladowania w Korei Północnej nie maleją – według prowadzonych badań z roku na rok jest coraz gorzej.
kafelka Hanna Shen o współpracy Polski z Chinami: Współpracować powinniśmy z każdym, ale trzeba go poznać - 2018-06-16
- Współpracować powinniśmy z każdym. Ale każdego, z kim chcemy współpracować, musimy dobrze poznać. Poznać jego sposób działania. O tym możemy się dowiedzieć z obserwacji, jak ten ktoś się zachowuje w innych krajach, jak prowadzi ekspansję i biznesy - mówi Hanna Shen ekspert ds. Azji oraz korespondent Gazety Polskie na Tajwanie w wywiadzie dla Gazety Polskiej Codziennie odpowiadając na pytanie o współpracę Polski z Chinami
kafelka [Nowy sondaż] PiS-owi brakuje 2 mandatów do samodzielnych rządów - 2018-06-16
Według badania przeprowadzonego przez Estymator dla DoRzeczy.pl Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na poparcie 40,7 procent badanych. Poparcie to wzrosło o 1,8 pkt. proc.. w stosunku do poprzedniego badania. Według obliczeń Estymatora tylko dwóch mandatów brakuje PiS do samodzielnej większości
kafelka "The Telegraph": Znana prawniczka wzywa Theresę May do umożliwienia adopcji dzieci pedofilom - 2018-06-16
W Wielkiej Brytanii trwa obecnie przegląd systemu weryfikacji osób dorosłych opiekujących się dziećmi, począwszy od adopcji, skończywczy na wolontariacie lustrowane są prawa, które ministrowie uważają za zbyt restrykcyjne w rekrutacji opiekunów. Na tej fali do głosu doszła znana brytyjska prawniczka Helen Reece.
kafelka [Awantura o Muzeum Auschwitz] Joanna Płotnicka: Pięć postulatów - 2018-06-16
14 czerwca 2018r. Narodowy Dzień Pamięci Polskich Ofiar Niemieckich Obozów już za nami. Przyszedł czas na podsumowania i refleksje, abyśmy o godne obchody 14 czerwca 2019r. nie musieli już tak walczyć. Zacznijmy od oglądu obecnej sytuacji i jej genezy.
kafelka "Times od Israel": Ustawa o IPN była po prostu reakcją na dezinformację - 2018-06-16
Alexandra Tompson, brytyjska prawniczka o polskich korzeniach, opublikowała na łamach "Times of Israel" artykuł zatytułowany "Ustawa o "polskich obozach śmierci" nie polega na redefiniowaniu przeszłości, ale utrzymaniu jej w definicji" poświęcony nowelizacji ustawy o IPN po debacie na jej temat w brytyjskim parlamencie.
kafelka 17 czerwca - niedziela wolna od handlu - 2018-06-16
Na mocy obowiązującej od marca br. ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, wolne mają być wszystkie niedziele miesiąca poza pierwszą i ostatnią.
kafelka CBA zatrzymało szefa GetBack. Ponoć wybierał się do Izraela - 2018-06-16
Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało dziś o zatrzymaniu Konrada K., szefa GetBack S.A.
« wstecz [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.