loading
Proszę czekać...
avatar
Marian Panic

M. Panic: Szkalowanie Polski w niemieckich mediach to świadoma, sterowana odgórnie państwowa propaganda
24.09.2018
To uporczywe zrównywanie Polski z Turcją, ta niezwykła wręcz częstotliwość pojawiania się tego niczym nie uzasadnionego zrównania, nie mówiąc już o innych kłamstwach nagminnie występujących w niemieckich mediach na temat naszego kraju, świadczy nie tylko o stanie tychże mediów, ale i o totalnej degrengoladzie ich elit - ich całkowitym upolitycznieniu i oderwaniu od rzeczywistości. Nikt mnie nie przekona, że stoi za tym jedynie ignorancja i bezmyślność, że brak im wiedzy i rozeznania, a już zwłaszcza, że jest to tylko jakiś margines.

pixabay.com
Nie, to jest pewien program, to jest świadoma, nie cofająca się przed niczym, sterowana odgórnie państwowa propaganda. To jest wojna hybrydowa wypowiedziana takim krajom, jak nasz. To jest przygotowywanie do wypchnięcia nas z Unii. A tak naprawdę, jest to po prostu mentalny faszyzm.

Wywiad ze znanym niemieckim politologiem, profesorem Uniwersytetu Humboldta w Berlinie:

Daję fragment wypowiedzi owego profesora w oryginale:
 

"Münkler: (...) Eine Versicherung gegen den Missbrauch von Mythen ist eine lebendige diskursive Öffentlichkeit, in der die großen Erzählungen kritisch reflektiert werden. Heikel wird die Sache, wenn sie in die Hände autoritärer Machthaber fallen, die dabei sind, diese Öffentlichkeit auszuschalten. Nehmen Sie Polen, Ungarn oder die Türkei: In diesen Ländern dienen Mythen nur noch der Absicherung autoritärer Herrschaft." (Ubezpieczeniem przeciwko nadużyciom mitów jest żywa dyskursywna publiczność, w której wielkie narracje są krytycznie odbijane. Trudne staje się, gdy wpadają w ręce autorytarnych władców, którzy mają zamiar wyeliminować tę reklamę. Weźmy Polskę, Węgry lub Turcję: w tych krajach mity służą tylko zabezpieczeniu autorytarnych rządów)


- czytamy na zeit.de

Marian Panic

32
Nasi partnerzy
(188 artykułów)
M. Panic: Szkalowanie Polski w niemieckich mediach to świadoma, sterowana odgórnie państwowa propaganda
Marian Panic: Kolejny przedstawiciel naszej "elyty" na skargach w niemieckich mediach...
Marian Panic: W Niemczech wielu dostrzega problem z propagandą mediów nt. Polski. I cóż z tego?
Marian Panic: Sueddeutsche Zeitung: "Na Węgrzech i w Polsce likwidują demokrację"
Marian Panic: Czy w Niemczech przygotowują delegalizację jedynej partii opozycyjnej - AfD?
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.