loading
Proszę czekać...
Jerzy Bukowski: Zabójczy miłośnik książek
Opublikowano dnia 02.11.2018 07:57
Naukowiec z odizolowanej rosyjskiej stacji Bellingshausen na Antarktydzie ugodził nożem swojego kolegę, który zdradzał mu zakończenia książek.

pixabay.com
            Przed II wojną światową, a także jeszcze kilka lat po niej przed wejściem do kin ustawiali się nie tylko pokątni sprzedawcy biletów na szczególnie popularne filmy, czyli tzw. koniki, ale również młodzi chłopcy podchodzący do zdążających na seansy, a wyglądających na zamożnych widzów, aby złożyć im - jeżeli był to kryminał - „propozycję nie do odrzucenia”:
            - Albo da szanowny pan złotóweczkę, albo powiem, kto zabił.
            Ten zwyczaj przypomniał mi się, kiedy przeczytałem w „Rzeczpospolitej”, że naukowiec z odizolowanej rosyjskiej stacji Bellingshausen na Antarktydzie ugodził nożem swojego kolegę, który zdradzał mu zakończenia książek.
            Jak podała cytowana przez gazetę agencja Interfax, ofiara ataku została przetransportowana na oddział intensywnej terapii szpitala w Chile, ale jej życie nie jest zagrożone.
            „Według <New York Post> 55-letni inżynier Siergiej Sawicki wpadł w szał i ugodził nożem kuchennym 52-letniego Olega Beloguzowa. Wściekłość naukowca wynikała z niezwykłego powodu - jego kolega ciągle opowiadał mu o zakończeniach książek, zanim Sawicki zdążył je przeczytać” - czytamy w „Rz”.
            Jak ustalił Interfax, napastnik dobrowolnie podporządkował się szefowi jednej z najstarszych stacji na Antarktydzie założonej podczas sowieckiej wyprawy w 1968 roku.
            „Naukowiec został umieszczony w areszcie domowym. Później został przetransportowany do Sankt Petersburga, gdzie według mediów, ma mu zostać postawiony zarzut usiłowania morderstwa. Interfax pisze, że incydent był spowodowany <napięciami międzyludzkimi w ograniczonej przestrzeni>. Uważa się, że to pierwszy przypadek, gdy oskarża się kogoś o usiłowanie zabójstwa na Antarktydzie” - napisała „Rzeczpospolita”.
            Opowiadacze zakończeń filmów kryminalnych byli jednak zdecydowanie mniej groźni.
 
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy małe ptaszki wrócą do Krakowa?
Miejsca dla budek lęgowych wskazał ornitolog, a zawieszono je w taki sposób, aby nie uszkodzić kory drzew.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Komisja Europejska próbowała postawić Polskę do kąta...
To oczywiste, że wymiar sprawiedliwości nie podlega jurysdykcji Unii Europejskiej, ba, w innych krajach-o czym Pani jako wieloletnia korespondentka Polski w Niemczech wie lepiej niż ja pewnie- w wielu krajach europejskich, także w Niemczech, także we Francji, wpływ polityków na wymiar sprawiedliwości, powoływanie sędziów, także sędziów Trybunału Konstytucyjnego, choćby w Austrii, jest znacznie większy niż w naszym kraju. Niedawno mieliśmy do czynienia z sytuacją, gdy jeden z liderów frakcji CDU, czyli partii kanclerz Angeli Merkel, został powołany na wiceprezesa niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego. A więc urzędujący polityk zostaje wiceszefem Trybunału Konstytucyjnego i już wiadomo, że za rok zastąpi przechodzącego na emeryturę szefa Trybunału na tym stanowisku. Również prezydent Francji wyszedł jakiś czas temu z inicjatywą poszerzenia swoich prerogatyw w kwestii powoływania sędziów. W jednym i drugim przypadku Trybunał Sprawiedliwości i Komisja Europejska milczą.
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: 2 Liga: Zadyszka lidera
Za nami 19 kolejka rozgrywek drugiej ligi. Jeszcze miesiąc temu wydawało się, że Widzew Łódź spacerkiem wygra rozgrywki i zamelduje się w pierwszej lidze. Tymczasem w ostatnich trzech meczach faworyt rozgrywek zdobył tylko dwa punkty i przewaga nad drugim w tabeli Radomiakiem, zmalała do jednego punktu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.