loading
Proszę czekać...
Marszałek Karczewski na KZD: NSZZ Solidarność jako twórca III RP jest jej strażnikiem
Opublikowano dnia 25.10.2018 13:03
Podczas KZD list od marszałka sejmu Stanisława Karczewskiego odczytał Artur Warzocha.

fot. arch.

List od marszałka sejmu Stanisława Karczewskiego odczytał Artur Warzocha. Powiedział do zebranych w Częstochowie delegatów:

- Pan marszałek, kiedy byłem w drodze do Częstochowy, zadzwonił do mnie i kazał przeprosić, że nie może być tu z nami z powodu innych obowiązków.

Marszałek w liście do delegatów podziękował za zaproszenie na zjazd. Napisał też: "Szanowni Delegaci, obrady odbywają się w szczególnym czasie i miejscu, tuż przed 100. rocznicą niepodległości i tuż po 38. rocznicy powstania NSZZ Solidarność. Warto tu, u stóp Matki Boskiej Jasnogórskiej, przypomnieć, że Solidarność ma silne tradycje chrześcijańskie".

Napisał też:

"Szanowni Państwo, setna rocznica odzyskania niepodległości skłania do przemyśleń nad dziedzictwem ustawodawstwa II RP. Jedną z pierwszych przyjętych regulacji było wprowadzenie 8-godzinnego dnia pracy. Teraz to oczywiste, wówczas nie brakowało krytyków tego przepisu. To dla nas aktualna lekcja. Nie możemy porzucać naszych obywateli w potrzebie. Podstawową funkcją państwa jest bronienie interesów obywateli. Prawa pracownicze są fundamentem ludzkiej godności moralnej. PiS jest partią o silnym nurcie moralnym. Przykład stopniowego znoszenia handlu w niedzielę jest tego dowodem. Będziemy nadal kroczyć tą drogą i chronić Polaków".

Na koniec podkreślił:

"NSZZ Solidarność jako twórca III RP jest jej strażnikiem".

bm

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe drogą do społecznej gospodarki rynkowej" - Piotr Duda
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Czy małe ptaszki wrócą do Krakowa?
Miejsca dla budek lęgowych wskazał ornitolog, a zawieszono je w taki sposób, aby nie uszkodzić kory drzew.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Komisja Europejska próbowała postawić Polskę do kąta...
To oczywiste, że wymiar sprawiedliwości nie podlega jurysdykcji Unii Europejskiej, ba, w innych krajach-o czym Pani jako wieloletnia korespondentka Polski w Niemczech wie lepiej niż ja pewnie- w wielu krajach europejskich, także w Niemczech, także we Francji, wpływ polityków na wymiar sprawiedliwości, powoływanie sędziów, także sędziów Trybunału Konstytucyjnego, choćby w Austrii, jest znacznie większy niż w naszym kraju. Niedawno mieliśmy do czynienia z sytuacją, gdy jeden z liderów frakcji CDU, czyli partii kanclerz Angeli Merkel, został powołany na wiceprezesa niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego. A więc urzędujący polityk zostaje wiceszefem Trybunału Konstytucyjnego i już wiadomo, że za rok zastąpi przechodzącego na emeryturę szefa Trybunału na tym stanowisku. Również prezydent Francji wyszedł jakiś czas temu z inicjatywą poszerzenia swoich prerogatyw w kwestii powoływania sędziów. W jednym i drugim przypadku Trybunał Sprawiedliwości i Komisja Europejska milczą.
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

Zbigniew "Zebe" Kula: 2 Liga: Zadyszka lidera
Za nami 19 kolejka rozgrywek drugiej ligi. Jeszcze miesiąc temu wydawało się, że Widzew Łódź spacerkiem wygra rozgrywki i zamelduje się w pierwszej lidze. Tymczasem w ostatnich trzech meczach faworyt rozgrywek zdobył tylko dwa punkty i przewaga nad drugim w tabeli Radomiakiem, zmalała do jednego punktu.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.