loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Krysztopa: Wynik PiS-u jest niższy niż oczekiwano. Spowodował to powrót polityki zakulisowej
Opublikowano dnia 22.10.2018 00:00
W powyborczym studio TVP Info dzisiejsze wyniki wyborów samorządowych komentował Cezary Krysztopa, redaktor naczelny Tysol.pl

zrzut z ekranu


– Biorąc pod uwagę to w jaki sposób kształtowały się wyniki do Sejmików, jest to jakiś relatywny sukces, bo PiS uzyskał więcej niż miał po poprzednich wyborach, a jednak mniej niż oczekiwano. Pewien problem mógł spowodować powrót do polityki zakulisowej, która miała miejsce w trakcie rekonstrukcji rządu. Prof. Sadurski, jeden z głównych ideologów obozu opozycji totalnej mówił że, "ma o to największe pretensje, że Jarosław Kaczyński przywrócił nieoświeconemu plebsowi poczucie wpływu na władze". Lubię tę sentencję, bo to jedna z największych zasług Prawa i Sprawiedliwości. Jednak przy rekonstrukcji, której przyczyn w zasadzie nikt nie wyjaśnił, ludzie zaczęli odczuwać właśnie pewną zakulisowość polityki. PiS straciło kontakt z dołami, które „orały” dla niego przy poprzednich wyborach, chociażby w mediach społecznościowych. PiS wybrało się na poszukiwanie mitycznego elektoratu środka, a pozostawiło swój tradycyjny elektorat, który poczuł się zdemobilizowany. Stąd wynik niższy od oczekiwanego. 

– zaznaczył Krysztopa.

–To elektorat syndromu sztokholmskiego, który dał się przekonać, że jest wyższa kasta, która jest predestynowana by nim rządzić. Oni są gotowi oddać władzę strażnikom szuflad Hanny Gronkiewicz-Waltz, bo zostali tak sformatowani, że tylko ta grupa może rządzić.  Oczywiście nie mówię o całym elektoracie. 

– mówił szef Tysol.pl o części elektoratu, który zdecydował o zwycięstwie kandydatów opozycji w dużych miastach

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
ks. Marek
Radomski

O wartości czystości przedmałżeńskiej
Kiedy mam okazję porozmawiać z młodymi ludźmi, pytam ich o muzykę jakiej słuchają i czy oglądają teledyski swoich ulubionych wykonawców. Zachęcam przy tym swoich młodych rozmówców, by z rodzicami siedli przed telewizorem z funkcją smart, i za pomocą np YouTube pooglądali muzykę młodości ich rodziców, i zwrócili uwagę na proporcje golizny dawniej i dziś. A potem, by wspólnie zastanowili się, co komu z nich te proporcje dały/dają. To tak tytułem zagajenia. Natomiast poniższy tekst niech będzie dla wszystkich Czytelników okazją do chwili refleksji nad tak ważną w etosie chrześcijańskim, czystością przedmałżeńska. Myślę, że nie będzie przesadą, iż jest ona bardzo solidną gwarancją czystości już we wspólnocie małżeńskiej i rodzinnej.
avatar
Pitu Pitu
Rafał Otoka-Frąckiewicz

[Pitu Pitu na środę] Rafał Otoka-Frąckiewicz: Państwo z dykty, odsłona 2018
Dogasają ruiny Warszawy po ostatnim Marszu Niepodległości. Ćwierć miliona nazistów przeszło przez centrum naszej stolicy niszcząc wszystko dookoła, przy absolutnej obojętności policji i wojska. Prezydent Polski, bez grama zażenowania założył swastykę na ramię i osobiści stanął na czele tłumu palącego żydowskie sklepiki i muzułmańskie jadłodajnie. Tak było.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Grillowanie Rosji – start.
Wczoraj, na giełdzie w Londynie cena baryłki ropy marki Brent w kontraktach na styczeń spadła do poziomu poniżej 65 dolarów, a dokładnie do 64,87. Patrząc na to z punktu widzenia maksymalnej ceny, którą ropa notowała w październiku mamy do czynienia z korektą przekraczającą już 20 dolarów. Zdaniem specjalistów niewiele wskazuje na to, aby trend ten był krótkotrwały. Decyduje o tym przynajmniej kilka czynników. Po pierwsze ostatni raport OPEC wskazuje, że światowy popyt w roku przyszłym może być mniejszy niźli jeszcze niedawno sądzono, po drugie w Stanach Zjednoczonych wydobycie, szczególnie w basenie Permian rośnie znacznie szybciej a na dodatek problemy logistyczne (brak rurociągów i konieczność przewożenia ropy cysternami) mają się ku końcowi. I wreszcie, po trzecie, spadek dostaw z Iranu został dość łatwo uzupełniony wzrostem wydobycia w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach i w Rosji. Zresztą amerykańskie Ministerstwo Finansów wprowadziło szereg wyjątków (m.in. dla Indii i Chin) w reżimie sankcyjnym, wobec czego ich skutki dla rynku ropy są mniej dolegliwe niźli się spodziewano.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.