loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
"Jeszcze niedawno byłem dumny z mojego kraju. Dziś bardzo się martwię", czyli Wieliński dla "Die Zeit"
Opublikowano dnia 05.10.2018 11:09
Publicysta "Gazety Wyborczej" Bartosz Wieliński napisał dla "Die Zeit" tekst zatytułowany "Wrzask wolności". "Nie tak dawno temu byłem dumny z mojego kraju. Dzisiaj bardzo martwię się o Polskę" - pisze Wieliński.

Bartosz Wieliński, screen YT

"Jeszcze nie tak dawno byłem dumny z mojego kraju. Dzisiaj bardzo martwię się o Polskę. Symbolem dzisiejszej Polski są bariery. Wysokie na ponad metr, ze stali. Rząd każe je regularnie ustawiać wokół budynku sejmu. Nie ze strachu przed zamachami terrorystycznymi, lecz aby chronić parlament przed obywatelami, którzy demonstrują przeciwko polityce narodowo-konserwatywnej partii PiS. Partia ta wygrała wybory w roku 2015 i od tego czasu rujnuje demokrację w Polsce"


- uświadamia Niemców niejaki Bartosz T. Wieliński na łamach tygodnika "die Zeit".


Z kole Tygodnik "der Spiegel" martwi się tym, że ukraińskie zawołania: "Sława Ukraini! i "Herojom Sława", które przyjęte zostały jako oficjalne zawołania ukraińskich sił zbrojnych i policji, mogą się nie spodobać sąsiadom. Nie, nie Polsce. Rosji! O Polsce tutaj ani słowa.
 

"Przede wszystkim Rosja i w większości rosyjskojęzyczny wschód Ukrainy krytykuje tę decyzję. »Hasła te stanowią kopię znanego narodowo-socjalistycznego pozdrowienia, którego nie mam ochoty nawet powtórzyć« 


- powiedziała Maria Sacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ."

Marian Panic

Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Greg
Zabrisky

Greg Zabrisky: Gdańszczanie, obudźcie się
Druga tura wyborów na prezydenta Gdańska to "być albo nie być" dla jego mieszkańców.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Wyborczy rekord PiS
Wszystkie 15 mandatów w radzie gminy Bukowina Tatrzańska zdobyli kandydaci z Prawa i Sprawiedliwości.
avatar
Dariusz
Łaszyca

Dariusz Łaszyca: Halloween – dobry obyczaj czy nadużycie obyczajowe
Jak co roku 31 października, niektórzy z nas będą celebrować tzw. Halloween. Zanim przebierzemy swoje dziecko w kościotrupa, śmierć lub ducha, zastanówmy się w czym tak naprawdę pozwalamy naszym dzieciom uczestniczyć.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.