loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Ryszard Proksa: Dajemy czerwoną kartkę minister Annie Zalewskiej
Opublikowano dnia 15.09.2018 11:27
Kilka tys. nauczycieli z calego kraju zebrało się przed Ministerstwem Edukacji Narodowej w Warszawie.

fot. M. Żegliński
O 12 przed Ministerstwem Edukacji Narodowej rozpoczyna się pikieta oświatowej Solidarności. Protestujący domagają się wzrostu wynagrodzeń zasaniczych dla nauczycieli w wysokości 15 proc. od 1 stycznia 2019 roku, zmiany systemu wynagradzania i systemu finansowania zadań oświatowych, usunięcia niekorzystnych przepisów dotyczących ocenypracy i awansu zawodowego nauczycieli oraz likwidacji godzin karcianych.

bm
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: "Waszyngton gra kartą atomową"
John Bolton jest w Moskwie. Wczoraj spotkał się z szefem Rady Bezpieczeństwa, generałem Patruszewem, z którym rozmawiał ostatnio w Genewie w sierpniu, a dziś (wtorek), jak podały agencje planowane jest spotkanie z prezydentem Putinem.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: "Sąsiedzi depolonizują historię..."
To, że Ukraińcy na siłę „ukrainizują” historię Kresów Wschodnich RP, przypisując ukraińskość polskim artystom, naukowcom i innym osobom naszego życia publicznego – już wiemy i stało się to niechlubną normą. Tymczasem ostatnio zabrali się za „korygowanie” życiorysu wielkiego Polaka, który co prawda nie miał nic wspólnego ze wschodnimi rubieżami Rzeczpospolitej, więc nie sposób zrobić było z niego Ukraińca (Litwina, Białorusina) – zatem dopisano mu... niemiecką tożsamość.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Nierejestrowana sowiecka agentura
Jak wyglądałaby dzisiaj Polska, gdyby po 1989 roku ujawniono nazwiska wszystkich tajnych współpracowników komunistycznych służb specjalnych (cywilnych i wojskowych) PRL?
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.