loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Kolejni "wiodący" dziennikarze kompromitują się poszukiwaniem "wątków żydowskich" w "Plastusiach" Pieli
Opublikowano dnia 15.09.2018 10:45
Powszechną wesołość w internecie wywołał wczoraj dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki, który odnalazł w "Plastusiach" naszej blogerki Barbary Pieli "wątki żydowskie", które miała reprezentować czarna postać z brodą, która w istocie jest karykaturą znanego Farmazona. W akt autokompromitacji postanowili włączyć się dziennikarze Wojciech Szacki z Polityki, Michał Szułdrzyński z Rzeczpospolitej i Dominika Długosz z Polsat News

screen YouTube
Obejrzyj film "Ruda konstytucja"

Czytaj również: Konrad Piasecki [TVN24] przypisuje "Plastusiom" naszej blogerki Barbary Pieli "wątki żydowskie"


Kompromitacja Konrada Piaseckiego nie powstrzymała dziennikarzy Polityki i Rzeczpospolitej. Wojciech Szacki i Michał Szułdrzyński postanowili pójść drogą Piaseckiego.

- Jakie to obrzydliwe. Jest nawet mrugnięcie okiem, że za opozycją stoją Żydzi.


- napisał Szacki

- Zanim Pan drugi raz coś takiego zasugeruje, proszę się najpierw wysilić i sprawdzić.Te plastusie są pokazane i podpisane w gablocie na zdjęciu u mnie na koncie,a sam Farmazon (pewnie o niego chodzi) jest podpisany na kilku innych zdjęciach. To się nazywa rzetelne dziennikarstwo!


- odpowiedziała Barbara Piela

Wojciech Szacki usiłował przekierować dyskusję na samą istotę subiektywizmu twórczego satyry, tak jakby satyra w "wiodących mediach" zohydzała polityków "opozycji":

- Proszę porównać kukiełki opozycyjne i kukiełkę prezesa. Stara się pani zohydzić tych, których poglądy pani nie odpowiadają. To obrzydliwe


Barbara Piela:

- Proszę Pana, to jest mój komentarz rzeczywistości, tak to wygląda w moich oczach, Pan się wypowiada słowem, a ja obrazem. To jest odbicie moich poglądów wynikających z analizy tego, co się dzieje, nikt mi za to nie płaci i nikt mi niczego nie sugeruje.


Co odpowiedzi już nie znalazło

Za to zyskało poparcie dziennikarki Polsat News Dominiki Długosz:

- Miałam wczoraj to samo odczucie ale sądziłam, że może jestem przewrażliwiona


I dziennikarza Rzeczpospolitej Michała Szułdrzyńskiego, który pierwszy komentarz Szackiego skomentował:

- Też mam takie wrażenie


Sprawę próbował wyjaśnić red. Samuel Pereira:

- W którym miejscu? Pisz konkretnie, żeby się nie okazało że puszczasz smrodek bezpodstawnie.


Okazało się, że to ten sam przypadek. Szułdrzyński opublikował prawdopodobnie przedwojenny rysunek Żyda w chałacie

- Porównaj postać dającą różę, z symbolem antysemickiej propagandy

- Wy już kompletnie Michał odlecieliście u tego Hajdarowicza??? To jest Farmazon, a Ty jak rasowy faszol wszędzie Żydów widzisz...


- odpisał Samuelr Pereira publikując zdjęcia "Farmazona". Jednak potrzeba autokompromitacji red. Szułdrzyńskiego okazała się silniejsza, w związku z czym zażądał przeprosin:

- A przez chwilę się łudziłem, że przeprosisz za ten obrzydliwy filmik, ale wolisz iść w zaparte. Cóż, miłego wieczoru


Obsesja poszukiwania w Polakach antysemityzmu przekroczyła granice paranoi.
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
ks. Marek
Radomski

O wartości czystości przedmałżeńskiej
Kiedy mam okazję porozmawiać z młodymi ludźmi, pytam ich o muzykę jakiej słuchają i czy oglądają teledyski swoich ulubionych wykonawców. Zachęcam przy tym swoich młodych rozmówców, by z rodzicami siedli przed telewizorem z funkcją smart, i za pomocą np YouTube pooglądali muzykę młodości ich rodziców, i zwrócili uwagę na proporcje golizny dawniej i dziś. A potem, by wspólnie zastanowili się, co komu z nich te proporcje dały/dają. To tak tytułem zagajenia. Natomiast poniższy tekst niech będzie dla wszystkich Czytelników okazją do chwili refleksji nad tak ważną w etosie chrześcijańskim, czystością przedmałżeńska. Myślę, że nie będzie przesadą, iż jest ona bardzo solidną gwarancją czystości już we wspólnocie małżeńskiej i rodzinnej.
avatar
Pitu Pitu
Rafał Otoka-Frąckiewicz

[Pitu Pitu na środę] Rafał Otoka-Frąckiewicz: Państwo z dykty, odsłona 2018
Dogasają ruiny Warszawy po ostatnim Marszu Niepodległości. Ćwierć miliona nazistów przeszło przez centrum naszej stolicy niszcząc wszystko dookoła, przy absolutnej obojętności policji i wojska. Prezydent Polski, bez grama zażenowania założył swastykę na ramię i osobiści stanął na czele tłumu palącego żydowskie sklepiki i muzułmańskie jadłodajnie. Tak było.
avatar
Marek
Budzisz

Marek Budzisz: Grillowanie Rosji – start.
Wczoraj, na giełdzie w Londynie cena baryłki ropy marki Brent w kontraktach na styczeń spadła do poziomu poniżej 65 dolarów, a dokładnie do 64,87. Patrząc na to z punktu widzenia maksymalnej ceny, którą ropa notowała w październiku mamy do czynienia z korektą przekraczającą już 20 dolarów. Zdaniem specjalistów niewiele wskazuje na to, aby trend ten był krótkotrwały. Decyduje o tym przynajmniej kilka czynników. Po pierwsze ostatni raport OPEC wskazuje, że światowy popyt w roku przyszłym może być mniejszy niźli jeszcze niedawno sądzono, po drugie w Stanach Zjednoczonych wydobycie, szczególnie w basenie Permian rośnie znacznie szybciej a na dodatek problemy logistyczne (brak rurociągów i konieczność przewożenia ropy cysternami) mają się ku końcowi. I wreszcie, po trzecie, spadek dostaw z Iranu został dość łatwo uzupełniony wzrostem wydobycia w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach i w Rosji. Zresztą amerykańskie Ministerstwo Finansów wprowadziło szereg wyjątków (m.in. dla Indii i Chin) w reżimie sankcyjnym, wobec czego ich skutki dla rynku ropy są mniej dolegliwe niźli się spodziewano.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.