loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Pamiątkowa tablica w "Fazosie" w Tarnowskich Górach
Opublikowano dnia 21.08.2018 16:00
W Tarnowskich Górach odbyły się uroczyste obchody powstania NSZZ „Solidarność”, w ramach których odsłonięta została tablica w 38. rocznicę pierwszego strajku na Górnym Śląsku w tarnogórskim „Fazosie”. Wydarzenie objął patronatem Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach. W uroczystości wziął udział przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" Piotr Duda oraz prezes IPN dr Jarosław Szarek.

Fot. IPN

Obchody rozpoczęły się o godz. 11.00 Mszą św. odprawioną w kościele pw. Piotra i Pawła. Po nabożeństwie złożono kwiaty pod Dzwonnicą Tarnogórskich Gwarków. Następnie uczestnicy przeszli na Rynek, gdzie w południe nastąpiła ceremonia odsłonięcia tablicy pamiątkowej na budynku Ratusza. Również na tarnogórskim Rynku udostępniona została wystawa plenerowa „Solidarność Fazos 1980-1981“.

Więcej na >>>
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
reklama_pionowa
Wideo Agnieszka Romaszewska: Ukraina postawiła na Niemcy. I się na tym przejedzie
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gdzie jest ojczyzna Frasyniuka?
"Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą do TSUE."
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.