loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Region Podkarpacie: Msza w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i Solidarności
Opublikowano dnia 20.08.2018 12:36
W kościele pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie odbyła się comiesięczna msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ Solidarność.

fot. M. Sobutka
Liturgię uświetniły wystawione poczty sztandarowe: Regionu Podkarpacie w składzie Zbigniew Pelczar, Edward Nocek i Leszek Bronka oraz Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w Krosno Glass S.A.: Wojciech Jarząb, Wacław Jabłecki, Piotr Kolanko.

Po zakończeniu mszy świętej odbyła się uroczystość, podczas której Pan Marian Foremny wręczył ks. Krzysztofowi Mijalowi medal „Zło Dobrem Zwyciężaj” przyznany przez kapitułę w uznaniu zasług za krzewienie kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Przewodniczący Zarządu Regionu – Tadeusz Majchrowicz dołączając się do wcześniejszych słów powiedział, że dzięki ks. Krzysztofowi w dolnej części kościoła znajduje się Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki i Solidarności. Dodał również, iż comiesięczne msze święte procentują i nasz Region będzie w przyszłym roku organizatorem Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę, w czym swój duży udział ma ks. Krzysztof Mijal.

Serdecznie zapraszamy na dzień 19 września br. na kolejną wspólną modlitwę.

źródło: solidarnosc.org.pl/krosno

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Tysol.pl Wywiad Cezarego Krysztopy z Tomaszem Szatkowskim
Blogi
avatar
Marek
Budzisz

Grillowanie Rosji – start.
Wczoraj, na giełdzie w Londynie cena baryłki ropy marki Brent w kontraktach na styczeń spadła do poziomu poniżej 65 dolarów, a dokładnie do 64,87. Patrząc na to z punktu widzenia maksymalnej ceny, którą ropa notowała w październiku mamy do czynienia z korektą przekraczającą już 20 dolarów. Zdaniem specjalistów niewiele wskazuje na to, aby trend ten był krótkotrwały. Decyduje o tym przynajmniej kilka czynników. Po pierwsze ostatni raport OPEC wskazuje, że światowy popyt w roku przyszłym może być mniejszy niźli jeszcze niedawno sądzono, po drugie w Stanach Zjednoczonych wydobycie, szczególnie w basenie Permian rośnie znacznie szybciej a na dodatek problemy logistyczne (brak rurociągów i konieczność przewożenia ropy cysternami) mają się ku końcowi. I wreszcie, po trzecie, spadek dostaw z Iranu został dość łatwo uzupełniony wzrostem wydobycia w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach i w Rosji. Zresztą amerykańskie Ministerstwo Finansów wprowadziło szereg wyjątków (m.in. dla Indii i Chin) w reżimie sankcyjnym, wobec czego ich skutki dla rynku ropy są mniej dolegliwe niźli się spodziewano.
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Chora miłość do okupantów
Zadaję to pytanie wszystkim, którzy nadal bronią dalszego istnienia w Polsce Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie oraz pomników Armii Czerwonej w przestrzeni publicznej III RP.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Ambitne propozycje PE i pesymizm w krajach członkowskich w sprawie budżetu po 2020 roku
Wczoraj odbyła się debata na sprawozdaniem dotyczącym unijnego budżetu na lata 2021-2027, w którym Parlament Europejski potwierdził swoje ambitne stanowisko ustanowienia górnego pułapu wydatków na poziomie 1,3% DNB UE-27, czyli 1324 mld euro w cenach z 2018 roku, a więc o blisko 200 mld euro więcej niż propozycja KE (1,14% DNB UE-27).
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.