loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Region Podkarpacie: Msza w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i Solidarności
Opublikowano dnia 20.08.2018 12:36
W kościele pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie odbyła się comiesięczna msza święta w intencji Ojczyzny, Ludzi Pracy i NSZZ Solidarność.

fot. M. Sobutka
Liturgię uświetniły wystawione poczty sztandarowe: Regionu Podkarpacie w składzie Zbigniew Pelczar, Edward Nocek i Leszek Bronka oraz Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w Krosno Glass S.A.: Wojciech Jarząb, Wacław Jabłecki, Piotr Kolanko.

Po zakończeniu mszy świętej odbyła się uroczystość, podczas której Pan Marian Foremny wręczył ks. Krzysztofowi Mijalowi medal „Zło Dobrem Zwyciężaj” przyznany przez kapitułę w uznaniu zasług za krzewienie kultu bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Przewodniczący Zarządu Regionu – Tadeusz Majchrowicz dołączając się do wcześniejszych słów powiedział, że dzięki ks. Krzysztofowi w dolnej części kościoła znajduje się Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki i Solidarności. Dodał również, iż comiesięczne msze święte procentują i nasz Region będzie w przyszłym roku organizatorem Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę, w czym swój duży udział ma ks. Krzysztof Mijal.

Serdecznie zapraszamy na dzień 19 września br. na kolejną wspólną modlitwę.

źródło: solidarnosc.org.pl/krosno

 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Adam Andruszkiewicz [K'15]: Głosowałem w obronie ministra Macierewicza i już tłumaczę dlaczego
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Gdzie jest ojczyzna Frasyniuka?
"Dla naszego dobra, w obronie Konstytucji, niech nas skarżą do TSUE."
avatar
Maciej
Michalski

[Kliknij aby zobaczyć całość] Nowy rysunek Michalskiego: Konstytucja
Ten i więcej rysunków w najnowszym "Tygodniku Solidarność" dostępnym również w aplikacji mobilnej.
avatar
Przemysław
Jarasz

Przemysław Jarasz: Baby-boom także w Zabrzu. Pozytywny efekt programu 500+ widać w centrum porodowym
Baby-boom dotarł i do Zabrza. Na poród w należącym do gminy nowoczesnym Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu - Biskupicach decyduje się coraz więcej kobiet. Dyrekcja placówki zapewnia i potwierdza, że pacjentki doceniają kompetencje personelu, przestronne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny sale porodowe oraz kompleksowość oferty zabrzańskiej placówki. Nie bez znaczenia wydaje się jednak w tym kontekście prorodzinna polityka obecnego rządu, w tym zwłaszcza program 500+. 
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.