loading
Proszę czekać...
reklama_pozioma
Ekolodzy zaskarżyli Nord Stream 2. Niemiecki TK odrzucił skargę
Opublikowano dnia 19.07.2018 13:57
Niemiecki Związek Ochrony Przyrody (NABU) twierdzi, że gazociąg spowoduje nieodwracalne szkody na Bałtyku, mimo to Niemiecki Trybunał Konstytucyjny odrzuca ich racje.

fot. Pjotr Mahhonin - Wikimedia Commons/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
Nowa magistrala nie jest, jak twierdzi NABU, konieczna, gdyż istniejąca sieć gazociągów w pełni gwarantuje bezpieczeństwo energetyczne kraju.

Ekolodzy zabiegają od marca 2018 r. o wydanie w trybie pilnym decyzji o wstrzymaniu budowy gazociągu. Wyższy Sąd Krajowy w Greifswaldzie nie zgodził się na tryb pilny ze względu na skomplikowaną materię. Pozew rozpatrywany będzie w normalnym trybie, co oznacza, że rozprawa może toczyć się latami. Tymczasem w maju 2018 rozpoczęły się w pobliżu Greifswaldu pierwsze prace przygotowawcze na lądzie.

Źródło: Deutche Welle
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
reklama_pionowaNajnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Marsz totalnej opozycji na śmietnik historii
Święto Wojska Polskiego powinno być okazją do radości i dumy dla każdego, kto kocha naszą ojczyznę.
avatar
Marian
Panic

Marian Panic: Jeśli ktoś zastanawia się nad upadkiem niemieckiego dziennikarstwa, spieszę z odpowiedzią
Jeśli ktoś się zastanawia - tak jak ja - nad nieprawdopodobnym wręcz upadkiem dziennikarstwa - i w ogóle mediów - u naszych zachodnich sąsiadów. Jeśli szuka tego przyczyny i próbuje się dowiedzieć, czy tak było zawsze, ewentualnie kiedy się to zaczęło, to odpowiedź jest właściwie tylko jedna: tak było zawsze.
avatar
europoseł Zbigniew
Kuźmiuk

Zbigniew Kuźmiuk: Gospodarka w II kwartale także na „piątkę z plusem”
Wczoraj Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał tzw. szybki szacunek PKB w II kwartale tego roku, z którego wynika, że niewyrównany sezonowo wzrósł on realnie o 5,1% w stosunku do II kwartału 2017 roku.
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.